Барселона со нокаут за ПСЖ, Веспрем во последната секунда до победа против Алборг

Ракометарите на Барселона се на добар пат на обезбедат место на завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите откако забележаа убедлива победа над ПСЖ со 30:22 во првото соочување во четвртфиналната рунда. „Светците“ беа добри во првите 30 минути и на пауза заминаа со позитива од 14-11, но по паузата видовме сосема друга слика на теренот, комплетна

ЛШ во ракомет: Барселона на чекор до полуфинале

Ракометарите на Барселона направија голем чекор кон пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите со победата од 30-22 (11-14) на гости кај ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар. Дика Мем ја предводеше Барселона со седум голови, додека Камил Сипржак постигна седум за ПСЖ. Во вториот натпревар одигран во четвртокот, Веспрем оствари минимална победа

Барселона со пеколно второ полувреме го разби ПСЖ, Веспрем во последната секунда го матираше Алборг

Ракометарите на Барселона се на добар пат на обезбедат место на завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите откако вечерва забележаа убедлива победа над ПСЖ со 30:22 во првото соочување во четвртфиналната рунда. „Светците“ беа добри во првите 30 минути и на пауза заминаа со позитива од 14-11, но по паузата видовме сосема друга слика на теренот,