Манчестер Сити убедливo славеше на гостувањето кај Брајтон

Фудбалерите на Манчестер Сити убедливo славеа на гостувањето кај Брајтон со 4:0 (3:0) во натпревар од 29. коло на англиската Премиер Лига. Актуелните шампиони сите дилеми околу победникот ги решија во првото полувреме и тоа во интервал од 17 минути кога постигнаа три гола. Кевин де Брујне го постигна првиот гол во кариерата со глава во 17. минута,

Сити за полувреме го реши Брајтон

Фудбалерите на Манчестер Сити убедливo славеа на гостувањето кај Брајтон со 4:0 (3:0) во натпревар од 29. коло на англиската Премиер лига. Актуелните шампиони сите дилеми околу победникот ги решија во првото полувреме и тоа во интервал од 17 минути кога постигнаа три гола. Кевин де Брујне го постигна првиот гол во кариерата со глава во 17. минута,

Де Брујне го постигна првиот гол со глава, Сити убедлив на „Амекс“

Составот на Манчестер Сити го потврди статусот на фаворит и избори сигурен триумф над Брајтон од 4-0 на вечерашниот меч кој се одигра на „Амекс“. „Граѓаните“ доминираа, беа ефикасни, ефективни и со новите три бода дојдоа до второто место на табелата, поточно сега се на минус еден во однос на лидерот Арсенал кој има одиграно и еден натпревар повеќе

Де Брујне го постигна го постигна првиот гол со глава, Сити убедлив на „Амекс“

На Сити не му треба Халанд за да ги гази противниците

Манчестер Сити ја продолжи победничката серија во Премиер-лигата со импресивно издание на гостувањето против Брајтон (0-4), дуел што „граѓаните“ го одиграа шампионски, доминираа од почеток до крај и јасно покажаа зошто важат за главни фаворити за титулата во Премиер-лигата и оваа сезона. Неиграњето на Ерлинг Халанд повторно не беше никаков проблем

Манчестер сити убедливо го совлада Брајтон, Фил Фоден двоен стрелец

Манчестер сити во заостанатиот натпревар од 29 коло во Премиер лигата на гости убедливо со 4:0 го совлада Брајтон . Сите дилеми околу победникот беа решени уште во текот на првото полувреме, гол серијата ја започна Де Брујне во 17 минута по асистенцијата на Вокер. Двоен стрелец беше Фоден во 26 и 34 минута од средбата, асистент на вториот погодок беше