притисни ентер »

Топ вести

Топ вести

Две момчиња и Две девојчиња од 14 до 17 години најдени онесвестени и повредени во куќа во Скопје, двајца се во потешка состојба
Две момчиња и Две девојчиња од 14 до 17 години најдени онесвестени и повредени во куќа во Скопје, двајца се во потешка состојба

Две момчиња и Две девојчиња од 14 до 17 години најдени онесвестени и повредени во куќа во Скопје, двајца се во потешка состојба

54
Движењето ЗНАМ со реакција во врска со молитвата во Собранието: „Религиозни обреди во институциите на државата не се дозволени“

Движењето ЗНАМ со реакција во врска со молитвата во Собранието: „Религиозни обреди во институциите на државата не се дозволени“

72
Вклучување и на армиски хеликоптер во големиот пожар на Огражден, активни се уште две жаришта

Вклучување и на армиски хеликоптер во големиот пожар на Огражден, активни се уште две жаришта

469
Минчев: Балансерот ќе биде укинат

Минчев: Балансерот ќе биде укинат

85

Македонија

Филипче: Кредитот на Мицкоски е политичко заложништво
Филипче: Кредитот на Мицкоски е политичко заложништво

Филипче: Кредитот на Мицкоски е политичко заложништво

172
Грција не се однесува зрело кон Преспанскиот договор, вели Мицкоски

Грција не се однесува зрело кон Преспанскиот договор, вели Мицкоски

18
Таравари: На одговорност ќе бидат повикани сите кои несоодветно се однесувале со тримесечното бебе

Таравари: На одговорност ќе бидат повикани сите кои несоодветно се однесувале со тримесечното бебе

16
Kривична пријава против поранешната организациска директорка на токсикологија Бесије Илјази

Kривична пријава против поранешната организациска директорка на токсикологија Бесије Илјази

64

Хроника

Момчето што се самозапали и почина во Ќојлија, не било киднапирано – само птишло таму
Момчето што се самозапали и почина во Ќојлија, не било киднапирано – само птишло таму

Момчето што се самозапали и почина во Ќојлија, не било киднапирано – само птишло таму

34
Кривична за гостиварец: Пред маркет ги нападнал поранешната вонбрачна партнерка и нејзиниот татко

Кривична за гостиварец: Пред маркет ги нападнал поранешната вонбрачна партнерка и нејзиниот татко

25
Тешка несреќа кај Хиподром

Тешка несреќа кај Хиподром

20
Тешко повреден градежен работник во Штип

Тешко повреден градежен работник во Штип

7

Скопје

Без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров
Без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

Без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

41
На 5 илјади квадрати има терени за фудбал, кошарка, одбојка…

На 5 илјади квадрати има терени за фудбал, кошарка, одбојка…

10
Акцијата за отплата на долгови без камата ќе трае до 31 јули

Акцијата за отплата на долгови без камата ќе трае до 31 јули

16
Општина Карпош промовираше услуга за посебен превоз на стари лица и лица со попреченост

Општина Карпош промовираше услуга за посебен превоз на стари лица и лица со попреченост

9

Култура

Отворено 64. издание на фестивалот „Охридско лето“
Отворено 64. издание на фестивалот „Охридско лето“

Отворено 64. издание на фестивалот „Охридско лето“

57
Полно гледалиште, одушевена публика и оро по премиерата на „Ефтеркланг: Македониум бенд“

Полно гледалиште, одушевена публика и оро по премиерата на „Ефтеркланг: Македониум бенд“

41
Хрватска премиера на македонскиот филм “М“ на Пулскиот филмски фестивал

Хрватска премиера на македонскиот филм “М“ на Пулскиот филмски фестивал

14
Избрани се првите добитници на стипендијата „Ацо Шопов“

Избрани се првите добитници на стипендијата „Ацо Шопов“

11

Колумни

Ташмаруништа во Вашингтон
Ташмаруништа во Вашингтон

Ташмаруништа во Вашингтон

2
ЕЗ бара воена помош од ОН – се распоредуваат „сини шлемови“

ЕЗ бара воена помош од ОН – се распоредуваат „сини шлемови“

1
Кирил Смилевски од АИТОНИКС: „AI“ решенијата на „Lenovo“ обезбедуваат сеопфатност и можност за развој без лимити

Кирил Смилевски од АИТОНИКС: „AI“ решенијата на „Lenovo“ обезбедуваат сеопфатност и можност за развој без лимити

4

Свет

Тело на новороденче е пронајдено во канта за ѓубре во Лондон, уапсени се две лица
Тело на новороденче е пронајдено во канта за ѓубре во Лондон, уапсени се две лица

Тело на новороденче е пронајдено во канта за ѓубре во Лондон, уапсени се две лица

11
Се урна градежно скеле од зграда во Швајцарија

Се урна градежно скеле од зграда во Швајцарија

15
Расте списокот на демократски конгресмени кои повикуваат Бајден да се откаже од изборите

Расте списокот на демократски конгресмени кои повикуваат Бајден да се откаже од изборите

55
Се урна руски авион, загинаа тројца членови на екипажот

Се урна руски авион, загинаа тројца членови на екипажот

20

Балкан

Бугарска фондација го тужи Васил Стерјовски
Бугарска фондација го тужи Васил Стерјовски

Бугарска фондација го тужи Васил Стерјовски

21
ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

27
Косово има 1.586.659 жители

Косово има 1.586.659 жители

13
Страшно невреме ја зафати Словенија: Падна град во големина на топче за голф

Страшно невреме ја зафати Словенија: Падна град во големина на топче за голф

15

Бизнис

РЕК Битола не е во функција, се работи на отстранување на проблемот
РЕК Битола не е во функција, се работи на отстранување на проблемот

РЕК Битола не е во функција, се работи на отстранување на проблемот

30
Германија ќе го забрани Хуавеј

Германија ќе го забрани Хуавеј

8
ИНФОРМАЦИЈА ЗА СКЕНИРАЧИТЕ НА СМЕТКИ: Имало опожарување на оптички кабли, но системите на УЈП пак се во функција

ИНФОРМАЦИЈА ЗА СКЕНИРАЧИТЕ НА СМЕТКИ: Имало опожарување на оптички кабли, но системите на УЈП пак се во функција

20
Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

3

Технологија

Кој е новиот телефон на преклоп од Samsung, создаден да го максимизира вашиот креактивен и продуктивен израз?
Кој е новиот телефон на преклоп од Samsung, создаден да го максимизира вашиот креактивен и продуктивен израз?

Кој е новиот телефон на преклоп од Samsung, создаден да го максимизира вашиот креактивен и продуктивен израз?

35
Една од најубавите актерки ја виде својата AI верзија, нејзината реакција е вирална

Една од најубавите актерки ја виде својата AI верзија, нејзината реакција е вирална

7
Мозочниот чип на “Neuralink” наскоро ќе биде имплантиран кај пациентот број 2

Мозочниот чип на “Neuralink” наскоро ќе биде имплантиран кај пациентот број 2

6
Јапонија конечно ја доби војната која ја води со децении

Јапонија конечно ја доби војната која ја води со децении

2

Наука

Откриен фосил на диносаурус на британскиот остров Вајт
Откриен фосил на диносаурус на британскиот остров Вајт

Откриен фосил на диносаурус на британскиот остров Вајт

3
Јапонците имаат нов џиновски робот

Јапонците имаат нов џиновски робот

4
Гениј сака да се спои со вештачката интелигенција: „Луѓето ќе живеат вечно“

Гениј сака да се спои со вештачката интелигенција: „Луѓето ќе живеат вечно“

3
Загрижувачки нивоа на олово и арсен пронајдени во тампоните ! „Жените можат да бидат изложени на поголем ризик“

Загрижувачки нивоа на олово и арсен пронајдени во тампоните ! „Жените можат да бидат изложени на поголем ризик“

5

Забава

Се огласи поранешната партнерка на Николас Кејџ која беше физички нападната од нивниот син: Очајно молев да го уапсат…
Се огласи поранешната партнерка на Николас Кејџ која беше физички нападната од нивниот син: Очајно молев да го уапсат…

Се огласи поранешната партнерка на Николас Кејџ која беше физички нападната од нивниот син: Очајно молев да го уапсат…

27
🎥 ЕМИНЕМ ЈА ЗАБИ ПОСЛЕДНАТА ШАЈКА ВО КОВЧЕГОТ НА НЕГОВОТО АЛТЕР ЕГО „СЛИМ ШЕЈДИ“ Објавен е 12-от студиски албум на американскиот рапер

🎥 ЕМИНЕМ ЈА ЗАБИ ПОСЛЕДНАТА ШАЈКА ВО КОВЧЕГОТ НА НЕГОВОТО АЛТЕР ЕГО „СЛИМ ШЕЈДИ“ Објавен е 12-от студиски албум на американскиот рапер

7
Почина актерката Шели Дувал, ѕвездата на „The Shining“

Почина актерката Шели Дувал, ѕвездата на „The Shining“

13
Актерот во хаос, сопругата му ги брише солзите: Почна судењето на Алек Болдвин за убиство од небрежност

Актерот во хаос, сопругата му ги брише солзите: Почна судењето на Алек Болдвин за убиство од небрежност

21

Автомобили

Пристигна освежената Škoda Octavia
Пристигна освежената Škoda Octavia

Пристигна освежената Škoda Octavia

16
Ford по 38 години го „оживеа“ Capri: Освен името се друго е ново, па и цената од 50.000 евра

Ford по 38 години го „оживеа“ Capri: Освен името се друго е ново, па и цената од 50.000 евра

6
Воздушните перничиња можат да експлодираат: BMW повлекува 390.000 автомобили

Воздушните перничиња можат да експлодираат: BMW повлекува 390.000 автомобили

2

Живот

Со спектакуларни и забавни настани во Прилеп Прилепската пивара го прославува својот 100 годишен јубилеј
Со спектакуларни и забавни настани во Прилеп Прилепската пивара го прославува својот 100 годишен јубилеј

Со спектакуларни и забавни настани во Прилеп Прилепската пивара го прославува својот 100 годишен јубилеј

33
Дневен хороскоп за сабота, 13. јули 2024 година

Дневен хороскоп за сабота, 13. јули 2024 година

47
УТРЕ Е ПАВЛОВДЕН: Еве што ќе ви се случи ако ве полази пајак на овој ден

УТРЕ Е ПАВЛОВДЕН: Еве што ќе ви се случи ако ве полази пајак на овој ден

56
Ја прескокнала оградата висока 2 метра: 92-годишна супер баба побегнала од дом за стари лица

Ја прескокнала оградата висока 2 метра: 92-годишна супер баба побегнала од дом за стари лица

14

Љубов

Пет делови од машкото тело кои се најпривлечни за жените
Пет делови од машкото тело кои се најпривлечни за жените

Пет делови од машкото тело кои се најпривлечни за жените

2
„Лотус“ поза која доведува до лудило за миг!

„Лотус“ поза која доведува до лудило за миг!

2
Храна која е идеална за разладување во топлите летни денови

Храна која е идеална за разладување во топлите летни денови

2
Топ 6 главни стравови во врските: Што ги плаши мажите, а што ги плаши жените

Топ 6 главни стравови во врските: Што ги плаши мажите, а што ги плаши жените

2

Мода

Таа е идната кралица на Шпанија, има 18 години и веќе ги извршува кралските должности: Денес покажа дека е слика и прилика на своите родители, а ова го наследила од својата мајка
Таа е идната кралица на Шпанија, има 18 години и веќе ги извршува кралските должности: Денес покажа дека е слика и прилика на своите родители, а ова го наследила од својата мајка

Таа е идната кралица на Шпанија, има 18 години и веќе ги извршува кралските должности: Денес покажа дека е слика и прилика на своите родители, а ова го наследила од својата мајка

3
Направете маска за да ја смирите црвената кожа „изгорена“ на сонце

Направете маска за да ја смирите црвената кожа „изгорена“ на сонце

2
Зошто не можете да имате долга коса? Ова се најчестите причини поради кои не можете да ја имате косата од вашите соништа!

Зошто не можете да имате долга коса? Ова се најчестите причини поради кои не можете да ја имате косата од вашите соништа!

1

Хумор

Дете оди во аптека: Едно пакетче презервативи…

Дете оди во аптека: Едно пакетче презервативи…

1

Патувања

Србинка со јавна благодарност до Ана од Скопје: Mи пружи прва помош и ме врати во живот, додека моите деца плачеа
Србинка со јавна благодарност до Ана од Скопје: Mи пружи прва помош и ме врати во живот, додека моите деца плачеа

Србинка со јавна благодарност до Ана од Скопје: Mи пружи прва помош и ме врати во живот, додека моите деца плачеа

5
Бункер од Втората светска војна во Хамбург претворен во хотел со зелен покрив

Бункер од Втората светска војна во Хамбург претворен во хотел со зелен покрив

2
Германците измерија: Еве колку гориво се троши при возење со вклучена клима

Германците измерија: Еве колку гориво се троши при возење со вклучена клима

5

Здравје

Нови директори во четири болници
Нови директори во четири болници

Нови директори во четири болници

10
Ново, протеинско и неодоливо вкусно! Протеинска гранола од Виталиа

Ново, протеинско и неодоливо вкусно! Протеинска гранола од Виталиа

6
Четири намирници кои всушност ви помагаат полесно и подбрзо да се ослободите од вишокот килограми

Четири намирници кои всушност ви помагаат полесно и подбрзо да се ослободите од вишокот килограми

3
Еве што може да ви се случи ако претерате со јадење сладолед

Еве што може да ви се случи ако претерате со јадење сладолед

2

Храна

Дали сте пробале палачинки од комппири: Се подготвува многу брзо, а нејзиниот вкус ќе ве освои од прва
Дали сте пробале палачинки од комппири: Се подготвува многу брзо, а нејзиниот вкус ќе ве освои од прва

Дали сте пробале палачинки од комппири: Се подготвува многу брзо, а нејзиниот вкус ќе ве освои од прва

4
Пилешки шницли што ќе ги обожавате! Ручек кој лесно се подготвува (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Пилешки шницли што ќе ги обожавате! Ручек кој лесно се подготвува (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

2
Ова е една од најздравите намирници за здравјето на срцето и функцијата на мозокот, треба да ја јадете секој ден

Ова е една од најздравите намирници за здравјето на срцето и функцијата на мозокот, треба да ја јадете секој ден

2

Фудбал

Фудбалерките пропуштија шанса за да го заверат пласманот во баражот за ЕП
Фудбалерките пропуштија шанса за да го заверат пласманот во баражот за ЕП

Фудбалерките пропуштија шанса за да го заверат пласманот во баражот за ЕП

8
Клоп ги откачи Американците: Нема шанси, јас сум на одмор!

Клоп ги откачи Американците: Нема шанси, јас сум на одмор!

26
Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

121
Нов договор: Јакин и во иднина ќе ја води Швајцарија

Нов договор: Јакин и во иднина ќе ја води Швајцарија

13

Кошарка

Србија одигра моќно и лесно ја совлада Франција
Србија одигра моќно и лесно ја совлада Франција

Србија одигра моќно и лесно ја совлада Франција

5
Васко Атанасов го продолжи договорот со МЗТ Скопје Аеродром

Васко Атанасов го продолжи договорот со МЗТ Скопје Аеродром

36
Познат списокот на светскиот првак за Олимписките игри

Познат списокот на светскиот првак за Олимписките игри

1
Интересна проекција на ФИБА: Србија со Јокиќ нема да освои медал на ОИ во Париз!

Интересна проекција на ФИБА: Србија со Јокиќ нема да освои медал на ОИ во Париз!

3

Ракомет

Еурофарм Пелистер ќе ја започне ракометната Лига на шампионите против ПСЖ
Еурофарм Пелистер ќе ја започне ракометната Лига на шампионите против ПСЖ

Еурофарм Пелистер ќе ја започне ракометната Лига на шампионите против ПСЖ

7
📷 Ќе има честење кај пелистерци – Борзаш се сврши, Радивојевиќ правеше свадба

📷 Ќе има честење кај пелистерци – Борзаш се сврши, Радивојевиќ правеше свадба

2
Некогаш работеше во Вардар и ЖРК Вардар, сега ќе го води Чаковец

Некогаш работеше во Вардар и ЖРК Вардар, сега ќе го води Чаковец

2

Автомото

Хамилтон потпишал тригодишен договор со Ферари, познато е и зошто преминал во тој тим
Хамилтон потпишал тригодишен договор со Ферари, познато е и зошто преминал во тој тим

Хамилтон потпишал тригодишен договор со Ферари, познато е и зошто преминал во тој тим

1
Доаѓа првиот филм за Формула 1, главната улога му припадна на – Бред Пит

Доаѓа првиот филм за Формула 1, главната улога му припадна на – Бред Пит

2

Тенис

Ѓоковиќ: Бомби ми паѓаа над глава додека како дете сонував за Вимблдон
Ѓоковиќ: Бомби ми паѓаа над глава додека како дете сонував за Вимблдон

Ѓоковиќ: Бомби ми паѓаа над глава додека како дете сонував за Вимблдон

132
Полуфинале за македонската тенисерка Лина Ѓорческа на фјучрсот во Рим

Полуфинале за македонската тенисерка Лина Ѓорческа на фјучрсот во Рим

31
Алкараз влегува во одбрано друштво, Шпанецот како Надал, Федерер, Мареј...

Алкараз влегува во одбрано друштво, Шпанецот како Надал, Федерер, Мареј...

1
Алкарас го надигра Медведев за ново финале на Вимблдон

Алкарас го надигра Медведев за ново финале на Вимблдон

3

Микс

Звезда има нов нов напаѓач, на Маракана доаѓа Бразилец за 2 милиони евра
Звезда има нов нов напаѓач, на Маракана доаѓа Бразилец за 2 милиони евра

Звезда има нов нов напаѓач, на Маракана доаѓа Бразилец за 2 милиони евра

7
Никола Ѓуретановиќ ќе ја претставува Македонија на Летните олимписки игри во Париз!

Никола Ѓуретановиќ ќе ја претставува Македонија на Летните олимписки игри во Париз!

10
Во Монако падна светскиот рекорд на 2.000 метри

Во Монако падна светскиот рекорд на 2.000 метри

4
Падна рекордот по бројот на продадени билети за Олимписките игри

Падна рекордот по бројот на продадени билети за Олимписките игри

15