притисни ентер »

Верстапен против сите: Возачот на Ред Бул доминира по бројот на водечки кругови
Верстапен против сите: Возачот на Ред Бул доминира по бројот на водечки кругови

Верстапен против сите: Возачот на Ред Бул доминира по бројот на водечки кругови

Макс Верстапен ја искористи лошата тактика на Мерцедес во Турција, за да го преземе водството во генералниот пласман. Луис Хамилтон падна на втората позиција, откако го освои петтото место во Истанбул. Тоа дополнително ја зголемува неизвесноста во битката за шампионската титула. Холанѓанецот од редовите на Ред Бул вози одлична сезона. Моментално стои