притисни ентер »

Урнебес: Организаторите на Роланд Гарос распишаа потерница по – Новак Ѓоковиќ
Урнебес: Организаторите на Роланд Гарос распишаа потерница по – Новак Ѓоковиќ

Урнебес: Организаторите на Роланд Гарос распишаа потерница по – Новак Ѓоковиќ

Вториот гренслем-турнир во годината Роланд Гарос, отвореното првенство на Франција стартува за два дена, а во пресрет на турнирот организаторите направија урнебес откако распишаа потерница по првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ се подготвува за турнирот, па во теретаната во комплексот на „Филип Шатрие“ го скрши подот и направи „инцидент“. „Декеска

Распишана ПОТЕРНИЦА за Новак Ѓоковиќ

Распишана ПОТЕРНИЦА за Новак Ѓоковиќ

Организаторите на Ролан Гарос на соодветен начин му одговориле на српскиот тенисер. Ѓоковиќ на еден од последните тренинзи со „медицинка“ го скршил подот во салата за тренирање, па на шеговит начин се запрашал дали „додека не заврши истрагата“ неговиот настап ќе биде доведен под прашалник. Организаторите на Ролан Гарос ја прифатиле шегата на Новак

Распишана потерница по Ноле

Распишана потерница по Ноле

Пред нас се возбудувањата на вториот грен слем турнир во оваа сезона Ролан Гарос, турнир на кој еден од главните кандидати за триумф е светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ. Токму Ѓоковиќ во пресрет на настапот на Париз имаше еден мал инцидент, поточно направи штета во тренинг центарот вежбајќи со медицинска топка. Ноле им се извини на организаторите

Новак Ѓоковиќ го уништил подот во теретана на Ролан Гарос!

Новак Ѓоковиќ го уништил подот во теретана на Ролан Гарос!

Утре започнува вториот Грен слем во годината, Ролан Гарос во Париз, а првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, започнал со интензивните тренинзи… View this post on Instagram Bonjour new Chatrier 😍 first practice in Paris with @marincilic #RolandGarros 📷 Nicolas Gouhier / FFT A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on May 23, 2019 at 10:00am

Ѓоковиќ направи штета на Ролан Гарос, организаторите распишаа потерница по него

Ѓоковиќ направи штета на Ролан Гарос, организаторите распишаа потерница по него

Пред нас се возбудувањата на вториот грен слем турнир во оваа сезона Ролан Гарос, турнир на кој еден од главните кандидати за триумф е светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ. Токму Ѓоковиќ во пресрет на настапот на Париз имаше еден мал инцидент, поточно направи штета во тренинг центарот вежбајќи со медицинска топка . Ноле им се извини на организаторите

Распишана потерница по Новак Ѓоковиќ

Распишана потерница по Новак Ѓоковиќ

Организаторите на Ролан Гарос ја прифатила шегата од Новак Ѓоковиќ и на соодветен начин му одговорија на тоа. Ѓоковиќ при еден од последните тренинзи, направи штета во тренинг салата, па преку шега се праша дали поради ова неговиот настап ќе биде доведен под знак прашалник. Од Ролан Гарос ја прифатија таа шегобијна ситуација и одговорија во вид на

Урнебесно: Ролан Гарос „распиша потерница“ по Ѓоковиќ!

Урнебесно: Ролан Гарос „распиша потерница“ по Ѓоковиќ!

Организаторите на Ролан Гарос се пошегуваа поради инцидентот, кој Новак Ѓоковиќ го направи во теретаната. Ѓоковиќ во теретаната, која се наоѓа во рамки на тенискиот комплекс на Ролан Гарос направи „инцидент“, односно го скрши подот. „Денеска во теретаната пред тренинг користев медицинска топка, која силно ја удрив во подот кој под притисок пукна. Простет

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената штета во вожбалница од страна на српскиот тенисер. Тој ја опиша ситуацијата

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

ВИДЕО: Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената штета во вожбалница од страна на српскиот тенисер. Тој ја опиша ситуацијата