притисни ентер »

WTCR: После Европската титула, Аскона се враќа во борбата за Светската титула
WTCR: После Европската титула, Аскона се враќа во борбата за Светската титула

WTCR: После Европската титула, Аскона се враќа во борбата за Светската титула

Дали Микел Аскона ќе стане шампион во двете најпрестижни ТЦР шампионати? Шпанскиот возач Микел Аскона имаше доста исполнет и возбудлив викенд, во кој ја осигураше титулата во Европската ТЦР Серија, а истиот викенд прелета од Шпанија во Чешка за да продолжи со борбата Во Светскиот туринг куп. Истиот викенд тој скокна на третата позиција во генерален