притисни ентер »

Омен го „одјави“ Наполи
Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Драма кај шампионот: Наполи шокираше и со спорно видео го исмеа Осимен, напаѓачот размислува да поднесе тужба!

Драма кај шампионот: Наполи шокираше и со спорно видео го исмеа Осимен, напаѓачот размислува да поднесе тужба!

Виктор Осимен го сврте вниманието на себе со нервозната реакција која ја имаше кон тренерот Руди Гарсија додека го напушташе теренот на гостувањето во Болоња, кое ќе го памети и по промашениот пенал во вториот дел. Нигериецот се претвори во трагичар за „наполитанците“ и искажа големо незадоволство кога беше повлечен од игра, па иако италијанските медиуми

Осимен ги избришал од Инстаграм скоро сите фотки од Наполи

Осимен ги избришал од Инстаграм скоро сите фотки од Наполи

Работава ќе излезе од играчка плачка. Со Виктор Осимен не оди на арно. Ако му го скролнете профилот на Инстаграм, едвај ќе најдете фотографија во дрес на Наполи. Ја има само онаа на која е свртен со грб во скок дуел и толку. Другите сите ги изгришал, веројатно затоа што е ифрит лут за непрофесионалниот и незрел потег на човекот кој ги води социјалните

Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Драмата добива продолжение: Осимен го „одјави“ Наполи

Драмата добива продолжение: Осимен го „одјави“ Наполи

По заминувањето на Лучијано Спалети, очигледно во клубот од Неапол ништо не функционира, но тоа беше ризикот кој свесно првиот човек на клубот го пресмета откако не му го продолжија договорот на тренерот кој ги предводеше до прва титула по цели 30 години. Иако нигерискиот репрезентативец беше предводник минатата сезона до титулата, оваа сезона тоа

Осимен ги избриша речиси сите слики со Наполи

Осимен ги избриша речиси сите слики со Наполи

Еден од најдобрите фудбалери на Наполи, Виктор Осимен најави тужба против својот клуб поради непримерни видеа на социјалната мрежа „Тик-Ток“ со кои му бил нарушен имиџот, а воедно реши да избрише и голем дел од фотографиите во дресот на италијанскиот шампион. На „Тик-Ток“ најпрво беше објавено видео во кое се исмејува неговата фризура и го споредуваат

Осимен го тужи Наполи поради невидена глупост

Осимен го тужи Наполи поради невидена глупост

ВИДЕО: Осимен го тужи Наполи поради невидена глупост Ф.К. Пред 28 секунди фото: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI Виктор Осимен , човекот кој со своите голови по 33 години му ја донесе шампионската титула на Наполи , се најде во центарот на неверојатен скандал. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нигерискиот фудбалер реши да го тужи Наполи поради