притисни ентер »

Апсолутна доминација: Меси не е прв само во една категорија во Ла Лига!
Апсолутна доминација: Меси не е прв само во една категорија во Ла Лига!

Апсолутна доминација: Меси не е прв само во една категорија во Ла Лига!

Лионел Меси игра навистина фантастична сезона во дресот на Барселона и тој е главниот фаворит да ја освои Златната топка оваа сезона. Доминацијата на Меси е посебно истакната во шпанската Ла Лига каде што скоро и да нема конкуренција. Меси шести пати во кариерата ја завршува сезоната со барем 50 голови. Волшебникот од редовите на Барслона и на 32 години

Меси: Не мислам на „Златната копачка“, во глава ми е само дебаклот кај Ливерпул...

Меси: Не мислам на „Златната копачка“, во глава ми е само дебаклот кај Ливерпул...

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е „Златната копачка“ во фудбалот за оваа сезона, но за него ова одличје не значи премногу, затоа што вели дека жали за елиминацијата од Лигата на шампионите. Барселона посакуваше финале, имаше три гола предност од три гола во првиот меч со Ливерпул, меѓутоа на „Енфилд Роуд“ ѕвездениот тим се распадна, прими четири

Меси ја освои шестата „златна копачка“

Меси ја освои шестата „златна копачка“

Аргентинскинецот Лионел Меси, ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири  голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако му беа потребни пет

НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР: Меси ја освои шестата „златна копачка“

НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР: Меси ја освои шестата „златна копачка“

Лионел Меси ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако му беа потребни пет голови. Аргентинецот

Меси со утешна награда, „златната копачка“ во негови раце

Меси со утешна награда, „златната копачка“ во негови раце

Аргентинскинецот Лионел Меси, ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако му беа потребни пет

НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР: Меси ја освои шестата „златна копачка“

НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР: Меси ја освои шестата „златна копачка“

Лионел Меси ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако му беа потребни пет голови. Аргентинецот

„Златната копачка“ по шести пат за Лионел Меси

„Златната копачка“ по шести пат за Лионел Меси

Лионел Меси е првиот фудбалер кој ја освоил „златната копачка“ во Европа три години во низа, откако Килијан Мбапе, неговиот најблизок ривал не успеа да постигне четири гола во последниот лигашки меч на Пари Сен-Жермен. Ова е шеста вкупно титула за Меси, откако постигна 36 голови за Барселона, додека Мбапе заврши со 33 гола за ПСЖ. 31-годишниот Аргентинец

Меси ја освои шестата „златна копачка“

Меси ја освои шестата „златна копачка“

Барселона, 25. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – Лионел Меси ја освои својата шеста „златна копачка“ во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири  голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако

Меси ја освои шестата „златна копачка"

Меси ја освои шестата „златна копачка"

Аргентинскинецот Лионел Меси, ја освои својата шеста „златна копачка" во кариерата. Меси до оваа награда дојде по успешната игра оваа сезона во Ла лигата, каде во 34 натпревари постигна 36 голови. Зад него, со четири  голови помалку, остана Килијан Мбапе, кој на последниот натпревар и пораз на ПСЖ успеа да постигне само еден, иако му беа потребни пет

„Златната копачка“ по шести пат за Лионел Меси

„Златната копачка“ по шести пат за Лионел Меси

Лионел Меси е првиот фудбалер кој ја освоил „златната копачка“ во Европа три години во низа, откако Килијан Мбапе, неговиот најблизок ривал не успеа да постигне четири гола во последниот лигашки меч на Пари Сен-Жермен. Ова е шеста вкупно титула за Меси, откако постигна 36 голови за Барселона, додека Мбапе заврши со 33 гола за ПСЖ. 31-годишниот Аргентинец