притисни ентер »

📽 ДНК ГО „ВРАТИ“ ВРЧАК ВО МУЗИЧКИОТ СВЕТ „Посреќна“ е името на нивната заедничка песна
📽 ДНК ГО „ВРАТИ“ ВРЧАК ВО МУЗИЧКИОТ СВЕТ „Посреќна“ е името на нивната заедничка песна

📽 ДНК ГО „ВРАТИ“ ВРЧАК ВО МУЗИЧКИОТ СВЕТ „Посреќна“ е името на нивната заедничка песна

Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение го очекуваа, Раде Врчаковски – Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна на Врчак и момците од ДНК  со наслов „Посреќна“, а според коментарите на публиката, вредело што чекале толку долго време за повторно

ДНК го „врати“ Врчак во музичкиот свет: Слушнете ја нивната заедничка песна „Посреќна“

ДНК го „врати“ Врчак во музичкиот свет: Слушнете ја нивната заедничка песна „Посреќна“

Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение го очекуваа – Раде Врчаковски  – Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна на Врчак и момците од ДНК со наслов „ Посреќна “ , а според коментарите на публиката, вредело што чекале толку долго време за

Конечно - новиот спот и песна на Антониа Гиговска: „Со бањарки во кадата ме креваа за да се гледам, првпат во животот имам трема“

Конечно - новиот спот и песна на Антониа Гиговска: „Со бањарки во кадата ме креваа за да се гледам, првпат во животот имам трема“

„Ако ме прашате зошто оваа песна оди прва, не знам, меѓутоа она што го почувствував уште на прво слушање беше клучно дека ќе ја снимам и промовирам. Знаев дека е моја“, вели Антониа Гиговска за CRNOBELO.com и откри детали за песната на српски јазик и спотот што ги објави денес, 20-ти ноември. Пејачката Антониа Гиговска денес (20.11) ја промовира својата

Врчак по 15 години се врати во музичкиот свет: Слушнете ја неговата заедничка песна со ДНК - „Посреќна“

Врчак по 15 години се врати во музичкиот свет: Слушнете ја неговата заедничка песна со ДНК - „Посреќна“

Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение го очекуваа - Раде Врчаковски - Врчак и официјално се „врати" на македонската музичка сцена. Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна на Врчак и момците од ДНК со наслов „Посреќна" , а според коментарите на публиката, вредело што чекале толку долго време за повторно

Антониа Гиговска ја промовира својата прва песна откако стана мајка „Брига ме”

Антониа Гиговска ја промовира својата прва песна откако стана мајка „Брига ме”

После кратка пауза од музиката, нашата млада пејачка Антониа Гиговска денес го објави новиот спот и песна „Брига ме” која нејзините обожаватели со нетрпение ја очекуваа. Песната е на српски јазик, текстот е дело на Виолета Михајловска Милиќ, главен виновник за музиката и аранжманот е Дарко Димитров, а за видеозаписот се погрижи Томислав Живковиќ. Очигледно

Врчак се врати на сцената по 15 години, објави заедничка песна со ДНК

Врчак се врати на сцената по 15 години, објави заедничка песна со ДНК

По цели 15 години Раде Врчаковски-Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Заедно со ДНК ја објави песната „Посреќна“, а публиката веќе коментира дека вредело да се чека толку време. За ДНК, пак, „Посреќна“ е прва песна по пауза од речиси година. Автори на музиката за „Посреќна“ се Панчо и Лазар Цветковски, текстот е на Панчо и

ДНК го „врати“ Врчак во музичкиот свет: Слушнете ја нивната заедничка песна „Посреќна“

ДНК го „врати“ Врчак во музичкиот свет: Слушнете ја нивната заедничка песна „Посреќна“

Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение го очекуваа - Раде Врчаковски - Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна на Врчак и момците од ДНК со наслов „Посреќна“ , а според коментарите на публиката, вредело што чекале толку долго време за повторно

По барање на публиката Врчак се врати и сними песна со ДНК: „Посреќна“ доби и спот со кадри од Белград

По барање на публиката Врчак се врати и сними песна со ДНК: „Посреќна“ доби и спот со кадри од Белград

Панчо и Андреј од дуото ДНК, по пауза од 15 години повторно снимија заедничка песна со Врчак. Пенста е насловена „Посреќна“. Музиката е на Панчо и Лазар Цветковски, додека текстот е на Панчо и Врчак, а како модел во спотот снимен во Белград се појавува моделот Елена Ѓоргоска. Во кадрите од спотот се појавува и Врчак во друштво на Елена при што разменуваат