притисни ентер »

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија
Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Килијан Мбапе против Шпанија играше без заштитната маска која ја носеше откако го скрши носот на првиот натпревар на ЕП против Австрија. Иако се стравуваше дека ќе го пропушти турнирот, тој брзо се врати на теренот. „Апсолутен ужас. Тоа ми го стеснува видното поле и ја задржува потта. Се чувствувам како да го гледам еврото во 3Д“, изјави неодамна Мбапе

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Килијан Мбапе истрча на мечот со Шпанија без заштитна маска на лицето. Ја носеше откако го скрши носот на првиот меч на ЕП, на тест против Австрија. Постоеше страв дека поради оваа повреда може да го пропушти остатокот од турнирот, но Мбапе брзо се врати и го напушта европското кога тоа го прават и неговите сонародници, дури по поразот во полуфиналето

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Килијан Мбапе против Шпанија играше без заштитната маска која ја носеше откако го скрши носот на првиот натпревар на ЕП против Австрија. Иако се стравуваше дека ќе го пропушти турнирот, тој брзо се врати на теренот. „Апсолутен ужас. Тоа ми го стеснува видното поле и ја задржува потта. Се чувствувам како да го гледам еврото во 3Д“, изјави неодамна Мбапе

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Килијан Мбапе истрча на мечот со Шпанија без заштитна маска на лицето. Ја носеше откако го скрши носот на првиот меч на ЕП, на тест против Австрија. Постоеше страв дека поради оваа повреда може да го пропушти остатокот од турнирот, но Мбапе брзо се врати и го напушта европското кога тоа го прават и неговите сонародници, дури по поразот во полуфиналето

Мбапе објасни зошто против Шпанија играше без заштитната маска на лицето

Мбапе објасни зошто против Шпанија играше без заштитната маска на лицето

Килијан Мбапе, на големо изненадување, дуелот против Шпанија го одигра без заштитната маска на лицето. Французинот уште на првиот натпревар на Европското првенство, против Холандија, се здоби со скршеница на носот, па мораше да биде заменет, а под знак прашалник беше и дали воопшто ќе игра на турнирот. Сепак, одлуката падна тој да носи заштитна маска,

Мбапе: Играв слабо и си одиме дома, едноставно е!

Мбапе: Играв слабо и си одиме дома, едноставно е!

Килијан Мбапе го оцени како неуспешно за него и за Франција, Европското фудбалско првенство 2024. „Триколорите“ го завршија настапот на турнирот синоќа губејќи од Шпанија во полуфиналето (1:2). – Тие го одиграа натпреварот подобро од нас. Треба да ја преиспитаме играта. Брзо примивме два гола и не можевме да се вратиме кога имавме шанси да го сториме

МБАПЕ ПО ПОРАЗОТ: ЕУРО 2024 за нас е неуспех, целта беше да го освоиме трофејот

МБАПЕ ПО ПОРАЗОТ: ЕУРО 2024 за нас е неуспех, целта беше да го освоиме трофејот

Килијан Мбапе го оцени како неуспешно за него и за Франција, Европското фудбалско првенство 2024. „Триколорите“ го завршија настапот на турнирот синоќа губејќи од Шпанија во полуфиналето (1:2). - Тие го одиграа натпреварот подобро од нас. Треба да ја преиспитаме играта. Брзо примивме два гола и не можевме да се вратиме кога имавме шанси да го сториме

„Прашајте го тренерот“: Мбапе се налути на новинарско прашање

„Прашајте го тренерот“: Мбапе се налути на новинарско прашање

0 Капитенот на француската фудбалска репрезентација Килијан Мбапе изјави дека Шпанија заслужено се пласирале во финалето на Европското првенство, пренесуваат француските медиуми. „Фуријата“ синоќа во полуфиналето ја совладаа Франција со резултат 2:1. „Едноставно не направивме доволно за да стигнеме до финалето, не бевме подобри од Шпанија и заслужено

Мбапе самокритичен: Мојот настап на Европското првенство беше неуспешен

Мбапе самокритичен: Мојот настап на Европското првенство беше неуспешен

Франција загуби во полуфиналето на ЕВРО 2024 од Шпанија, и така го заврши натпреварувањето. И покрај тоа што беа едни од фаворитите пред почетокот на шампионатот, сепак, Французите потклекнаа пред Шпанците, кои играат одлично уште од самиот почеток, и заслужено се во финалето. Килијан Мбапе е еден од оние кои многу се очекуваше на овој шампионат. Меѓутоа