притисни ентер »

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот
Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, оцени дека според актуелната форма неговиот фудбалер Мохамед Салах е најдобар играч во светски рамки. Клоп ја изнесе оваа оценка по саботниот триумф на Ливерпул над Ватфорд од 5-0 во кој египетскиот напаѓач постигна гол и запиша две асистенции. За Салах тоа беше 10 гол сезонава во Премиер лигата, запишувајќи се во

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, оцени дека според актуелната форма неговиот фудбалер Мохамед Салах е најдобар играч во светски рамки. Клоп ја изнесе оваа оценка по саботниот триумф на Ливерпул над Ватфорд од 5-0 во кој египетскиот напаѓач постигна гол и запиша две асистенции. За Салах тоа беше 10 гол сезонава во Премиер лигата, запишувајќи

Ливерпул ќе мора да издвојат богатство за да го задржат Салах

Ливерпул ќе мора да издвојат богатство за да го задржат Салах

Мохамед Салах, од почетокот на сезоната, игра во голема форма. Вчера постигна брилијантен гол и имаше нестварна асистенција за Фирмино, во победата над Вотфорд од 5:0. Египќанецот, има десет гола и четири асистенции на десетте одиграни мечеви оваа сезона. Менаџерот, Јирген Клоп, беше воодушевен од неговиот настап против Вотфорд. „Дали има подобар играч

За Клоп, Салах е најдобар во светот

За Клоп, Салах е најдобар во светот

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, оцени дека според актуелната форма неговиот фудбалер Мохамед Салах е најдобар играч во светски рамки. Клоп ја изнесе оваа оценка по саботниот триумф на Ливерпул над Ватфорд од 5-0 во кој египетскиот напаѓач постигна гол и запиша две асистенции. За Салах тоа беше 10 гол сезонава во Премиер лигата, запишувајќи се во

По победата од 5:0 , Салах бара поголема плата од Ливерпул

По победата од 5:0 , Салах бара поголема плата од Ливерпул

Роберто Фирмино постигна хет-трик, но првото име на натпреварот беше Мохамед Салах, кој му го постави првиот гол на Бразилецот со брилијантна асистенција, а потоа погоди за 4: 0 со ретко видена соло акција. Египќанецот е во неверојатна форма. На десет натпревари во сите натпреварувања, тој постигнал десет гола и имал четири асистенции, а пред почетокот

За Клоп - Салах е најдобар фудбалер во светот

За Клоп - Салах е најдобар фудбалер во светот

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, оцени дека според актуелната форма неговиот фудбалер Мохамед Салах е најдобар играч во светски рамки. Клоп ја изнесе оваа оценка по саботниот триумф на Ливерпул над Ватфорд од 5-0 во кој египетскиот напаѓач постигна гол и запиша две асистенции. За Салах тоа беше 10 гол сезонава во Премиер лигата, запишувајќи

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, оцени дека според актуелната форма неговиот фудбалер Мохамед Салах е најдобар играч во светски рамки. Клоп ја изнесе оваа оценка по саботниот триумф на Ливерпул над Ватфорд од 5-0 во кој египетскиот напаѓач постигна гол и запиша две асистенции. За Салах тоа беше 10. гол сезонава во Премиер лигата, запишувајќи се во

Клоп тврди дека Салах е најдобар фудбалер на светот, сега Ливерпул мора така и да го плати

Клоп тврди дека Салах е најдобар фудбалер на светот, сега Ливерпул мора така и да го плати

Клоп тврди дека Салах е најдобар фудбалер на светот, сега Ливерпул мора така и да го плати З.С. Пред 40 секунди Мохамед Салах ако остане во Ливерпул ќе биде најдоброплатен фудбалер во Премиер лигата/ фото: EPA-EFE/ANDREW YATES Мохамед Салах своето шоу во дресот на Ливерпул го започна пред четири години против Вотфорд, а вчера против истиот тим покажа

Ливерпул ќе мора да издвојат богатство за да го задржат Салах

Ливерпул ќе мора да издвојат богатство за да го задржат Салах

Мохамед Салах, од почетокот на сезоната, игра во голема форма. Вчера постигна брилијантен гол и имаше нестварна асистенција за Фирмино, во победата над Вотфорд од 5:0. Египќанецот, има десет гола и четири асистенции на десетте одиграни мечеви оваа сезона. Менаџерот, Јирген Клоп, беше воодушевен од неговиот настап против Вотфорд. „Дали има подобар играч