притисни ентер »

Тежок пораз на Леверкузен од Баерн
Тежок пораз на Леверкузен од Баерн

Тежок пораз на Леверкузен од Баерн

Баерн Минхен се вратија на лидерската позиција во Бундеслигата. Баварците, во дербито на колото, во Леверкузен го прегазија Баер со 5:1. Баварците, во првиот дел го прегазија противникот. Делуваа како казнена експедиција, која испорача пет гола во мрежата на противникот, четири од нив во периодот од 30. до 37.минута. Првите два гола ги постигна Левандовски,

Баерн го демолираше Баер Леверкузен

Баерн го демолираше Баер Леверкузен

Баерн Минхен го демолираше Баер Леверкузен и славеше со 5:1, во меч кој требаше да биде дерби во Бундеслигата. Германскиот првак уште во првото полувреме ги реши сите дилеми околу победникот, а мечот ќе се памти. Роберт Левандовски со прекрасен погодок со петица ја најави голеадата во првиот дел и тоа по само три минути игра. Потоа беше мирно до 30

Баварците го декласираа Баер и израмнија рекордот стар 45 години

Баварците го декласираа Баер и израмнија рекордот стар 45 години

Требаше да биде дерби, на крајот фудбалерите на Баерн го декласираа Баер среде Леверкузен и славеа убедлива победа од 5-1 во 8. коло од Бундеслигата. Баварците ја завршија работата на полувреме, бидејќи на одмор заминаа со водство од 5-0. Роберт Левандовски го најави потопот на „фармацевтите“ во 4 -та минута, кога ја искористи асистенцијата на Дажо

Ниту „Д“ од дерби: Немилосрдниот Баерн го уништи Леверкузен за 37 минути

Ниту „Д“ од дерби: Немилосрдниот Баерн го уништи Леверкузен за 37 минути

Фудбалерите на Баерн Минхен му одржаа лекција на Баер Леверкузен во мечот кој требаше да биде дерби на осмото коло во Бундеслигата. Ова беше битка меѓу актуелнииот шампион и екипата која се наоѓа на третото место на табелата, но колкава е разликата меѓу Баерн и Баер најдобро говори конечниот резултат на „Бај Арена“ од 5-1. Момците на Нагелсман „испукаа

Баерн за едно полувреме ги збриша „фармацевтите“

Баерн за едно полувреме ги збриша „фармацевтите“

Баерн Минхен во голем стил го одигра денешниот дерби-дуел со Баер Леверкузен, на гостински терен демолирајќи ги „фармацевтите“ со преубедливи 1-5. Како клучно се покажа првото полувреме во кое баварскиот гигант постигна пет гола за нецели 40 минути, држејќи му лекција по модерен фудбал на незгодниот ривал. Роберт Левандовски беше играчот кој го отвори

Баерн го потопи Леверкузен во дербито во Бундеслигата 🎥

Баерн го потопи Леверкузен во дербито во Бундеслигата 🎥

Натпреварот помеѓу Баер и Баерн Леверкузен беше најавен како дерби на колото во Бундеслигата, но на теренот сликата беше сосема поинаква. Тимот на Ханси Флик демонстрираше сила и во првите 45 минути го потопи Баерн После првото полувреме Баерн имаше 0:5 и се најавуваше уште поголема катастрофа на Леверкузен. Сепак, во вториот дел Баерн подзастана,

Фармацевтите уништени од минхенскиот ураган Баерн!

Фармацевтите уништени од минхенскиот ураган Баерн!

Баерн Минхен беше уверлив на гостувањето кај „фармацевтите“ од Леверкузен. Гостите од Минхен победија со високи 1:5, а само по првиот дел беше 0:5, па како да подзакочија во вториот дел, бидејки резултатот на паузата беше брутален и неочекуван сигурно. Левандовски постигна два гола, два постигна и Серж Гнабри, еден беше дело на Томас Милер, Леверкузен

Кошмар за „фармацевтите“, за полувреме примија пет гола од Баерн

Кошмар за „фармацевтите“, за полувреме примија пет гола од Баерн

Дербито на 8.коло во Бундеслигата, се претвори во кошмар за фудбалерите на Баер Леверкузен. На домашен терен, тие по првиот дел, губат од Баерн Минхен со 5:0. Кошмарното полувреме за Баерн, го најави Левендовски по само четири минути игра. Постигна гол со кој уште еднаш ја потврди екстра класата. Следуваше период на игра во кој Баерн приситскаше кон

Баерн Минхен го уништи Баер Леверузен со - „петарда“

Баерн Минхен го уништи Баер Леверузен со - „петарда“

Баерн Минхен триумфираше против Баер Леверкузен во осмото коло од германската Бундеслига со убедливи 5-1 и го презема врвот на табелата. Машинеријата на Џулијан Нагелсман за само 37 минути им дадоа пет гола на домаќините, а сѐ почна од Роберт Левандовски во четвртата минута (1-0). Потоа Левандовски погоди и по вторпат, а во листата на стрелци се запишаа

Баерн Минхен во дербито покажа кој е газда во Бундеслигата

Баерн Минхен во дербито покажа кој е газда во Бундеслигата

ВИДЕО: Баерн Минхен во дербито покажа кој е газда во Бундеслигата З.С. Пред 1 минута Шампионот Баерн славеше со убедливи 1:5 во дербито против Баер Леверкузен/ фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH Фудбалерите на Баерн МИнхен ја забележаа шестата победа во Бундеслигата оваа сезона и уште еднаш покажаа кој се прашува за сè во Германија. Во дербито на осмото