притисни ентер »

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници
Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на подготовки на американските сојузници за можниот реизбор на поранешниот претседател на изборите во ноември, објавија британските медиуми. Кит Келог, пензиониран генерал-полковник, кој служеше како

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на подготовки на американските сојузници за можниот реизбор на поранешниот претседател на изборите во ноември, објавија британските медиуми. Кит Келог, пензиониран генерал-полковник, кој служеше како

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Советник за надворешна политика на Трамп се сретна со европски претставници

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на подготовки на американските сојузници за можниот реизбор на поранешниот претседател на изборите во ноември, објавија британските медиуми. Кит Келог, пензиониран генерал-полковник, кој служеше како

Советник за надворешна политика на Доналд Трамп се сретна со европски претставници кои присуствуваа на самитот на НАТО

Советник за надворешна политика на Доналд Трамп се сретна со европски претставници кои присуствуваа на самитот на НАТО

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на подготовки на американските сојузници за можниот реизбор на поранешниот претседател на изборите во ноември, објавија британските медиуми. Кит Келог, пензиониран генерал-полковник, кој служеше како

Зеленски го избегна прашањето што сите ги интересира – Што ако Трамп биде реизбран?

Зеленски го избегна прашањето што сите ги интересира – Што ако Трамп биде реизбран?

На прашањето за можноста поранешниот претседател Доналд Трамп да биде реизбран, украинскиот лидер Володимир Зеленски зазеде дипломатски пристап-избегна одговор. Зеленски, во Вашингтон на годишниот самит на НАТО, пред присутните во Институтот Роналд Реган изјави дека во минатото имал добри разговори со поранешниот претседател и дека е оптимист дека

Советник за надворешна политика на Доналд Трамп се сретна со европски претставници кои присуствуваа на самитот на НАТО

Советник за надворешна политика на Доналд Трамп се сретна со европски претставници кои присуствуваа на самитот на НАТО

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на подготовки на американските сојузници за можниот реизбор на поранешниот претседател на изборите во ноември, објавија британските медиуми. Кит Келог, пензиониран генерал-полковник, кој служеше како

Бајден: Украина може и ќе го запре Путин

Бајден: Украина може и ќе го запре Путин

Претседателот Џо Бајден инсистира на тоа дека Украина нема да отстапи пред руската агресија. Тој на настанот на прославата на 75-годишнината од НАТО порача дека сојузниците во Алијансата се посилни од кога било досега, како и дека историјата бара колективна одбрана. Бајден се обидува да ја поправи својата кампања по катастрофалните дебатни перформанси

Бајден ќе има средба со Зеленски

Бајден ќе има средба со Зеленски

Американскиот претседател Џо Бајден в четврток попладне ќе се сретне со украинскиот лидер Володимир Зеленски. Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, рече дека средбата ќе се одржи на маргините на самитот на НАТО, непосредно пред состанокот на Советот на НАТО-Украина. Тоа ќе биде трет пат двајцата лидери да се сретнат во последните недели, потсети

Бајден задутре ќе се сретне со Зеленск

Бајден задутре ќе се сретне со Зеленск

Американскиот претседател Џо Бајден в четврток попладне ќе се сретне со украинскиот лидер Володимир Зеленски. Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, рече дека средбата ќе се одржи на маргините на самитот на НАТО, непосредно пред состанокот на Советот на НАТО-Украина. Тоа ќе биде трет пат двајцата лидери да се сретнат во последните недели, потсети

Бајден задутре ќе се сретне со Зеленски

Бајден задутре ќе се сретне со Зеленски

Американскиот претседател Џо Бајден в четврток попладне ќе се сретне со украинскиот лидер Володимир Зеленски. Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, рече дека средбата ќе се одржи на маргините на самитот на НАТО, непосредно пред состанокот на Советот на НАТО-Украина. Тоа ќе биде трет пат двајцата лидери да се сретнат во последните недели, потсети