притисни ентер »

Евролига Топ 10: Монако со школска акција ја реши агресивната Барселона
Евролига Топ 10: Монако со школска акција ја реши агресивната Барселона

Евролига Топ 10: Монако со школска акција ја реши агресивната Барселона

Во кошаркарската Евролига се одигра четвртото коло во кое видовме интересни битки, борби, неизвесност, но и потези, акции за почит. Од сите натпревари беа избрани најдобрите десет моменти и истите беа спакувани во Топ 10 видео од Евролигата, листа која овојпат ја предводи составот на француски Монако кој покажа како перфектно се игра кога противникот

Барселона по продолженија го урна Монако и остана перфектна во Евролига

Барселона по продолженија го урна Монако и остана перфектна во Евролига

Барселона останува перфектна во Евролига откако во натпревар од 4. коло на гости по продолженија го совлада Монако со 81-85. Домаќините може да жалат што не стигнаа до победа бидејќи во последната минута цело време беа во предност, а не успеаја да го искористат и последниот напад во регуларниот дел за победа. Откако актуелниот европски вицешампион