притисни ентер »

Протести во Белград - полицијата исфрли демонстранти од српското Собрание
Протести во Белград - полицијата исфрли демонстранти од српското Собрание

Протести во Белград - полицијата исфрли демонстранти од српското Собрание

Дел демонстранти, кои во центарот на Белград протестираат поради најавите на претседателот на Србија Александар Вучиќ дека овој викенд во главниот град повторно ќе биде воведен полициски час поради влошената епидемиолошка ситуација, влегоа вечерва во зградата на Собранието на Србија кратко време по 22 часот. Полицијата успеа да ги исфрли, а демонстрантите

Вучиќ: Полициски час од петок во 18 часот во Белград, можеби и во цела Србија

Вучиќ: Полициски час од петок во 18 часот во Белград, можеби и во цела Србија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час. Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час. „Денес од почетокот на епидемијата

Вучиќ најави полициски час за викендот: Ситуацијата во Белград е алармантна, болниците се полни!

Вучиќ најави полициски час за викендот: Ситуацијата во Белград е алармантна, болниците се полни!

Ситуацијата со пандемијата корона вирус во Србија и особено во Белград е критична, изјави претседателот Александар Вучиќ, најавувајќи полициски час во главниот град на државата за викендот од петок до понеделник. Критична ситуација имаме во уште 4 градови , но заради алармантната ситуација во Белград , од утре се забранува собирање на повеќе од 5 луѓе

Србија го враќа полицискиот час

Србија го враќа полицискиот час

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави викенд карантин за граѓаните по алармантниот раст на бројот на новозаразени од коронавирус. Најтешка е состојбата во Нови Пазар каде болниците се преплавени со пациенти. Одлуката на Вучиќ доаѓа откако во последните 24 часа во Србија починаа 13 луѓе од коронавирусот, што е рекорд за земјата каде досега беа

Србија го враќа полицискиот час , од петок до понеделник нема движење

Србија го враќа полицискиот час , од петок до понеделник нема движење

Од утре в Србија се забранува јавно собирање на повеќе од пет луѓе. Вучиќ рече дека најсериозна е ситуацијата во Белград и денеска имале 13 починати. Вучиќ истакна дека болниците се полнат со полн интензитет, и дека ако продолжи вака, наскоро ќе нема слободни кревети. Денеска во Србија се регистрирани нови 299 случаи на коронавирус, и 13 починати лица

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Србија го враќа полицискиот час, забрана за движење од петок до понеделник

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, соопшти претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој кажа дека од понеделник ќе се одлучува какви мерки ќе бидат преземани понатаму во врска со карантинот. Вучиќ рече дека во Србија денеска

Србија го враќа полицискиот час, од утре забрана за собирање на повеќе од пет лица

Србија го враќа полицискиот час, од утре забрана за собирање на повеќе од пет лица

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави попладнево дека состојбата во Белград е алармантна поради корона вирусот и дека од утре почнува да важи забрана за какво било собирање на повеќе од пет лица во затворено и на отворено, а од петок до понеделник ќе се воведе полициски час. Обраќајќи се на јавноста, Вучиќ истакна дека денес, од почетокот на

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час! Ситуацијата во Белград е алармантна поради коронавирусот, и сериозна и во четири други градови, рече Вучиќ кога се обрати пред јавноста во Претседателството на Србија. „Од утре ќе има забрана

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК - Вучиќ ги врати рестрикциите

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ситуацијата во Србија, особено во Белград е критична, а за викендот повторно ќе биде воведен полициски час! Ситуацијата во Белград е алармантна поради коронавирусот, и сериозна и во четири други градови, рече Вучиќ кога се обрати пред јавноста во Претседателството на Србија. „Од утре ќе има забрана