притисни ентер »

Јагањац позираше за Келце
Јагањац позираше за Келце

Јагањац позираше за Келце

Уште еден играч кој имаше добра отскочна даска во Македонија, заврши во редовите на полскиот шампион Келце. Се зборуваше, шпекулираше, се знаеше... денеска и формално поранешниот бек на Металург, Халил Јагањац позираше со шал на својот нов клуб - Ломжа Келце. Јагањац во Келце оди како 23 годишен играч, речиси готов производ откако ќе мине четири сезони

Киелце го потврди екс-ракометарот на Металург

Киелце го потврди екс-ракометарот на Металург

Екипата на Киелце донесе квалитетен шутер и во своите редови го ангажира хрватскиот ракометар Халил Јагањанац. Јагањац настапуваше одлично за Нексе, беше лидер во тимот кој обезбеди настап во групната фаза од Европската лига на ЕХФ и обезбеди трансфер. Договорот меѓу двете страни е потпишан во следните три сезони. Левиот бек кој е роден во 1998 година