притисни ентер »

Атрактивната Бразилка во центарот на вниманието и на стадионот Реал Мадрид
Атрактивната Бразилка во центарот на вниманието и на стадионот Реал Мадрид

Атрактивната Бразилка во центарот на вниманието и на стадионот Реал Мадрид

Каролина Лима од Бразил е поранешна девојка на бразилскиот фудбалер Нејмар, а сега е во врска со уште еден фудбалер. Оваа атрактивна русокоса е сегашна девојка на Едер Милитао и редовно го следи секој натпревар на Реал Мадрид од трибините. Од тоа место често објавува снимки на Инстаграм, а на оваа социјална мрежа има повеќе од 1,4 милиони следбеници

Какви тајни крие козметиката што ја користите?

Какви тајни крие козметиката што ја користите?

Какви тајни крие козметиката што ја користите? С.Б. Пред 4 минути Фото: Профимедиа Верувале или не, во вашата козметика се кријат разни тајни, па дури и некои историски факти. Од шминката на древните убавици, преку омилената нијанса на кармин до волшебниот мирис на парфем – козметиката е поинтересна отколку што можевте да замислите. Ви откриваме некои

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. По повод 14 години од смртта на Тоше Проески, македонските јавни се огласија со емотивни пораки на социјалните мрежи. Каролина Гочева Каролина на својот Инстаграм објави видео на

„Ти почина без да умреш, а ние умревме без да починеме“: Каролина, Калиопи, Игор.. со емотивни објави се сеќаваат на Тоше

„Ти почина без да умреш, а ние умревме без да починеме“: Каролина, Калиопи, Игор.. со емотивни објави се сеќаваат на Тоше

Денеска се навршуваат 14 години од прераната смрт на нашата голема ѕвезда Тоше Проески, неговите колеги од македонската и балканската естрада секој 16-ти октомври се присеќаат на Тоше, упатуваат емотивни зборови и незаборавни спомени. Еве дел од нив: View this post on Instagram A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) View this post on Instagram

Засекогаш ќе живее во нашите срца: Тоше, те сакаме!

Засекогаш ќе живее во нашите срца: Тоше, те сакаме!

Засекогаш ќе живее во нашите срца: Тоше, те сакаме! Ана Голејшка Џикова Пред 4 минути Фото: Принтскрин-Facebook „Ве сакам сите“ – ова беше најпознатата реченица што нашиот Тоше Проески ја кажуваше на сите свои концерти. Вистинска поп-ѕвезда со глас на славеј,  а душа полна добрина, одекнуваше во сечие срце и мисла. Паметам многу од неговите концерти,

Која е бојата што ќе доминира во ентериерите во 2022 година?

Која е бојата што ќе доминира во ентериерите во 2022 година?

Бојата на ѕидовите, мебелот, деталите е она што може да го направи изгледот на вашиот дом фантастичен или пак не. Може да му даде топлина или пак студенило на домот, да го направи да изгледа широк или пак сосема спротивно на тоа. Секоја сезона пак, си нови сосема нови трендови, а според стручните лица во областа на уредувањето и ентериерот, се издвои

Зошто не треба секогаш да ги следите модните трендови

Зошто не треба секогаш да ги следите модните трендови

Зошто не треба секогаш да ги следите модните трендови А. Б. Пред 4 минути Фото: Профимедиа Дали мислите дека модата е губење време или сакате да ги следите најновите трендови? Постојат многу добри причини да не ги следите модните трендови. Значи, ако не можете да се сложите со носење на она што е, наречете го, модерно, не грижете се. Не е важно дали

Македонски уметници се приклучуваат на #Inktober

Македонски уметници се приклучуваат на #Inktober

Проаѓа уште еден октомври, а тоа за многу уметници во светот значи дека е во тек уште еден предизвик наречен Инктобер (Inktober). Нови илустрации се споделуваат секој ден во текот на целиот месец на конкретна тема од страна на онлајн уметниците. Оваа иницијатива ја поттикна Џејк Паркер во 2009 година како предизвик да ги подобри своите вештини за цртање

(Не)обични нокти: Идеи за маникир за девојките кои сакаат едноставност

(Не)обични нокти: Идеи за маникир за девојките кои сакаат едноставност

Не мораш да имаш лудост на ноктите за да имаш кул маникир, а овие едноставни се толку прекрасни... Кога прелистуваш на Инстаграм, изгледа како сите да имаат некои дизајни на ноктите, бои, цртежи, дијаманти и кој што уште нè. Доколку тоа не ти се допаѓа или не смееш да имаш од некоја причина такви нокти, тогаш следните идеи за маникир се за тебе. Сите

Познатите се сеќаваат: Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Познатите се сеќаваат: Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. По повод 14 години од смртта на Тоше Проески, македонските јавни се огласија со емотивни пораки на социјалните мрежи. Весна Бејби Петрушевска Актерката Весна Бејби Петуршевска на