притисни ентер »

Чеферин го откри својот фаворит за титулата на ЕП
Чеферин го откри својот фаворит за титулата на ЕП

Чеферин го откри својот фаворит за титулата на ЕП

Остануваат само уште неколку дена до почетокот на 17. Европско фудбалско првенство на кое домаќин е Германија. Десет градови ќе бидат домаќини на 24 репрезентации кои ќе се обидат да се прикажат во најдобро светло, поточно ќе се обидат да го загрозат, украдат тронот на кој сега е Италија. Првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин со нетрпение го очекува

Чеферин го откри својот фаворит за титулата на ЕП

Чеферин го откри својот фаворит за титулата на ЕП

Остануваат само уште неколку дена до почетокот на 17. Европско фудбалско првенство на кое домаќин е Германија. Десет градови ќе бидат домаќини на 24 репрезентации кои ќе се обидат да се прикажат во најдобро светло, поточно ќе се обидат да го загрозат, украдат тронот на кој сега е Италија. Првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин со нетрпение го очекува

Чеферин има свој фаворит за освојување на ЕП

Чеферин има свој фаворит за освојување на ЕП

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, смета дека Германија е првиот фаворит за освојување на Европското првенство, чиј домаќин е таа земја. Домаќинот на турнирот во петок во Минхен го отвора ЕП со Шкотска, а вака Чеферин го прокоментира својот избор. „Веќе им кажав на пријателите, а не знам зошто, но мислам дека Германија е најголем фаворит. Не

Чеферин го кажа својот фаворит за освојување на Европското првенство

Чеферин го кажа својот фаворит за освојување на Европското првенство

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин смета дека Германија е главен фаворит за освојување на Европското првенство. Германците турнирот го отвораат во петок со натпреварот против Шкотска. Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓ „Разговаравме со пријателите и веќе им кажав. За мене Германија е најголем

УЖИВАЈТЕ ВО ФУДБАЛОТ! Нема закани за безбедноста на претстојното ЕУРО 2024, смирува Чеферин

УЖИВАЈТЕ ВО ФУДБАЛОТ! Нема закани за безбедноста на претстојното ЕУРО 2024, смирува Чеферин

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин во пресрет на Европското фудбалско првенство, порача дека не гледа конкретни закани по безбедноста на претстојното шампионат во Германија, но е загрижен за геополитичката ситуација воопшто. – Немаме конкретни безбедносни проблеми. Но, безбедносен проблем за мене е сложената геополитичка ситуација во светот

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин не гледа конкретни закани по безбедноста на претстојното ЕП 2024 во Германија, но е загрижен за геополитичката ситуација воопшто. -Немаме конкретни безбедносни проблеми. Но, безбедносен проблем за мене е сложената геополитичка ситуација во светот. Се повеќе насилство. Сè повеќе агресија. Генерално, ситуацијата

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин не гледа конкретни закани по безбедноста на претстојното ЕП 2024 во Германија, но е загрижен за геополитичката ситуација воопшто. -Немаме конкретни безбедносни проблеми. Но, безбедносен проблем за мене е сложената геополитичка ситуација во светот. Се повеќе насилство. Сè повеќе агресија. Генерално, ситуацијата

Гундоган ги кажа фаворитите за Европското првенство и ги разочара Германците

Гундоган ги кажа фаворитите за Европското првенство и ги разочара Германците

За пет дена стартува Европското првенство во Германија, а сега фудбалерот од средниот ред на Германија, Илкај Гундоган го кажа својот фаворит. Зборуваше Гундоган за своите фаворити и помеѓу нив интересно не ја смести Германија. Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓ Германија на последните големи натпреварувања