притисни ентер »

Новак и Јелена заедно со децата возеа велосипеди во Белград
Новак и Јелена заедно со децата возеа велосипеди во Белград

Новак и Јелена заедно со децата возеа велосипеди во Белград

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи паузата до новиот турнир да ја  помине во Белград. Жителите на српската престолнина имаа можност да го видат Новак и неговото семејство како уживаат покрај кејот  на Сава со велосипед. Новак Ѓоковиќ, заедно со сопругата Јелена и децата, возеа велосипеди покрај реката, а минувачите кај халата „Бетон“

ЃОКОВИЌ ЈА ВОЗИ ТАРА СО ВЕЛОСИПЕД ПОКРАЈ САВА Асот се одмора, а го чекаат Париз и Торино

ЃОКОВИЌ ЈА ВОЗИ ТАРА СО ВЕЛОСИПЕД ПОКРАЈ САВА Асот се одмора, а го чекаат Париз и Торино

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е во Белград, а граѓаните на српската престолнина кои имаа среќа да се најдат на брегот на Сава во близина на Бетонската сала денеска можеа да го видат него и неговата сопруга Јелена како возат велосипеди во друштво на деца, пишува Новости .  Случајните минувачи не ја криеја среќата кога го видоа српскиот

Новак Ѓоковиќ во Белград ФОТО

Новак Ѓоковиќ во Белград ФОТО

Секој што денеска се најде во Белград покрај реката во близина на халата „Бетон“ можеше да го види најдобриот тенисер на светот како вози велосипед со своето семејство. Најдобриот тенисер на светот моментално се наоѓа во српската престолнина, а секој што беше денеска на брегот на Сава можеше да се увери во тоа. Новак Ѓоковиќ, заедно со сопругата Јелена

Ѓоковиќ се откажува од учество на завршниот турнир во Торино!?

Ѓоковиќ се откажува од учество на завршниот турнир во Торино!?

Новак Ѓоковиќ сериозно размислува да го пропушти завршниот турнир во Торино, пишува италијански весник „Тутоспорт“. Српскиот тенисер не се чувствува подготвен да му се врати на тенисот, по тешкиот пораз на УС Опен . Ова се најавува веќе подолго време, а официјална потврда се очекува во наредниот период. tutusport-naslovna.jpg Причина за оваа одлука

Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе игра до крајот на сезоната. Повеќе од месец дена се шпекулира дека српскиот тенисер би можел да ја заврши сезоната после УС Опен, но тоа го демантираа од неговиот ПР тим. „Новак Ѓоковиќ не ја заврши сезоната. Ќе има уште турнири до крајот на годината. Сè уште ќе видиме кои ќе бидат тие“, соопштија од тимот