притисни ентер »

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград
Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Столтенберг во посета на Србија

Столтенберг во посета на Србија

реклама Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг вечерва допатува во Белград каде се очекува утре да има средби со српскиот претседател Александар Вучиќ На белградскиот аеродром Столтенберг беше пречекан од српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ. реклама Вечерва на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречекав генералниот секретар на НАТО,

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија М.Р.П. Пред 2 минути фото: Министерство за одбрана на Србија, Јенс Столтенберг стигна на белградскиот аеродром Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг пристигна во официјална посета на Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека вицепремиерот и министер за одбрана

Столтенберг: НАТО го разгледува своето воено присуство на Западен Балкан

Столтенберг: НАТО го разгледува своето воено присуство на Западен Балкан

Столтенберг: НАТО го разгледува своето воено присуство на Западен Балкан З.Д Пред 2 минути Столтенберг/ Фото: JOHN THYS / AFP / Profimedia НАТО размислува дали Алијансата треба да има потрајно зголемување на војниците во регионот, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на прес-конференција во Приштина. Добиј ги најважните вести,

Столтенберг во посета на Србија

Столтенберг во посета на Србија

4NEWS 4NEWS Барај Барај Столтенберг во посета на Србија Автор: Деск 20/11/2023 21:33 Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг вечерва допатува во Белград каде се очекува утре да има средби со српскиот претседател Александар Вучиќ На белградскиот аеродром Столтенберг беше пречекан од српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ. Вечерва на белградскиот

Столтенберг ја стартуваше турнејата со порака: Загрижува руското влијание во регионот

Столтенберг ја стартуваше турнејата со порака: Загрижува руското влијание во регионот

Embedded video for Столтенберг ја стартуваше турнејата со порака: Загрижува руското влијание во регионот Генералниот секретар на НАТО ја стартуваше мини турнејата со порака – руското влијание во регионот сериозно влијае на безбедноста. Ова го порача утрово од Босна и Херцеговина, која е прва земја на неговата агенда. Сепак вели НАТО останува посветена

Столтенберг утре пристигнува во Скопје

Столтенберг утре пристигнува во Скопје

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утре пристигнува во Скопје во рамки на неговата мини турнерја низ земјите од регионот. Според агендата Столтенберг утре попладне прво ќе одржи заедничка прес конференција со премиерот Ковачевски, а потоа ќе се обрати и пред пратениците во македонското Собрание. Генералниот секретар на Алијансата во Скопје