притисни ентер »

„Студена“ војна меѓу СЈО и Верушевски: Требаше да го урнат митот на Груевски за сечени-лепени-монтирани
„Студена“ војна меѓу СЈО и Верушевски: Требаше да го урнат митот на Груевски за сечени-лепени-монтирани

„Студена“ војна меѓу СЈО и Верушевски: Требаше да го урнат митот на Груевски за сечени-лепени-монтирани

„Студена“ војна меѓу СЈО и Верушевски: Требаше да го урнат митот на Груевски за сечени-лепени-монтирани Вкупно 15 прашања до својот сведок Зоран Верушевски, поставија обвинителите од СЈО кои сега се под „палката“ на државниот обвинител Љубомир Јовевски. Но на денешното рочиште не можеше да се забележи дека Верушевски е сведок на обвинението. Разузнавачот

Верушевски го амнестира Мијалков, го обвини Груевски

Верушевски го амнестира Мијалков, го обвини Груевски

„Главните виновници за прислушувањето се екс-премиерот Никола Груевски и екс- агентите на УБК, Горан Грујовски и Никола Бошковски“, рече во денешното сведочење екс-разузнавачот Зоран Верушевски. Тој во случајот „Таргет – Тврдина“ за време на прашањата на обвинителката Ленче Ристовска, рече дека пребеганиот во Унгарија, Груевски имал патолошка желба

Верушевски: Мозокот на нелегалното прислушување беше Груевски не Мијалков

Верушевски: Мозокот на нелегалното прислушување беше Груевски не Мијалков

Зоран Верушевски, поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, на денешното рочиште продолжи да одговара на прашања на Обвинителството поврзани со нелегалното прислушување во УБК и кажа дека според него мозокот на нелегалното прислушување е екс премиерот Никола Груевски. -СЈО во овој предмет направи курцијално поместување

Тајните служби во странство од бегалците Груевски, Грујовски и Бошкоски не бараат податоци за овоштарство туку информации од УБК и политиката

Тајните служби во странство од бегалците Груевски, Грујовски и Бошкоски не бараат податоци за овоштарство туку информации од УБК и политиката

Тајните служби во странство од бегалците Груевски, Грујовски и Бошкоски не бараат податоци за овоштарство туку информации од УБК и политиката Екс разузнавачот Зоран Верушевски, кој е актуелен советник на премиерот Заев ги обвини бегалците Никола Груевски, Горан Грујовски и Никола Бошкоски (кого не го знаел лично) дека со информации од државната безбедност

Верушевски го „амнестираше“ Мијалков, виновен бил Груевски

Верушевски го „амнестираше“ Мијалков, виновен бил Груевски

„Главните виновници за прислушувањето се екс премиерот Никола Груевски и екс агентите на УБК, Горан Грујовски и Никола Бошковски“, рече во денешното сведочење екс разузнавачот Зоран Верушевски. Тој во случајот „Таргет – Тврдина“ за време на прашањата на обвинителката Ленче Ристовска, рече дека пребеганиот во Унгарија, Груевски имал патолошка желба

Заев најави - Верушевски го смени исказот. Која е цената?

Заев најави - Верушевски го смени исказот. Која е цената?

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи сослушувањето на сведокот Зоран Верушевски во случајот „Таргет-Тврдина“. Верушевски одговара вкрстено на прашања на обвинителството застапувано од обвинителите Ленче Ристоска и Артан Ајро и на одбраната. За разлика од претходното сведочење дадено на 23 септември поранешниот разузнавач Зоран Верушевски зборува

Никола Груевски ја има базичната документација и ја дели со странските служби, бомбите на СЈО се минорни, сведочеше Верушевски на „Тврдина-Таргет“

Никола Груевски ја има базичната документација и ја дели со странските служби, бомбите на СЈО се минорни, сведочеше Верушевски на „Тврдина-Таргет“

Во тензична атмосфера, што главната судијка Џенета Бегтовиќ и вториот судија Владимир Туфегџиќ ѝ дозволија на обвинителката Ленче Ристоска да постави појаснувачки прашања за сведокот Зоран Верушевски во „Тврдина-Таргет“, почна денешното рочиште во кое тој за незаконското масовно прислушување го обвини избеганиот експремиер Никола Груевски, а обвинетиот

Верушевски го апсолвира Мијалков од вина за прислушкувањето

Верушевски го апсолвира Мијалков од вина за прислушкувањето

Поранешниот разузнувач и советник на премиерот Заев, денеска пред судот излезе со нови теории околу вината за прислушкувањето, работата на СЈО и притоа одбиваше директно да одговара на некои прашања на обвинителството. Експремиерот Никола Груевски, а не поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, е виновен за скандалот со прислушкувањето, оцени денеска на

Верушевски не одговори – кој, зошто и како ги сечел, лепел и монтирал „бомбите“.

Верушевски не одговори – кој, зошто и како ги сечел, лепел и монтирал „бомбите“.

Екс-разузнавачот Зоран Верушевски не објасни каква страотна модификација претпеле бомбите, што беше негов исказ на претходното рочиште за Случајот „Таргет- Тврдина“, како сведок на обвинителството. Наместо дообјаснување кое го најави и Заев, Верушевски обвини дека експремиерот Никола Груевски бил мозокот на мрежата за нелегалното прислушување. -СЈО

ВИСОКИ ИЗВОРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ: По сведочењето на Верушевски се потврди дека Мијалков е во коалиција со Заеви!

ВИСОКИ ИЗВОРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ: По сведочењето на Верушевски се потврди дека Мијалков е во коалиција со Заеви!

Жестока реакција има раковотството на ВМРО-ДПМНЕ на денешното сведочење пред судот на Зоран Верушевски. Висок извор од партијата за „Лидер“ коментира дека тоа што Верушевски практично го „амнестира“ екс директорот на УБК Сашо Мијалков за нелегалното прислушување, практично значи дека на сите им е јасно оти Мијалков е во пазар со СДСМ и семејството