притисни ентер »

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба да e само за олимпискиот вицешампион
Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба да e само за олимпискиот вицешампион

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба да e само за олимпискиот вицешампион

Дарко и Борче Костовски, тренерите на македонскиот теквондоист, Дејан Георгивевски, кој освои сребро на Олимпијадата во Токио, се откажаа од државната премија што им ја додели Владата. Откако од Владата најавија дека ќе им доделат 40.000 евра награда, по 10 илјади за тренерите и 20 илјади за Георгиевски, сега браќата Костовски велат дека парите треба

Дочек за сребрениот олимпиец Георгиевски утревечер на плоштадот во Скопје

Дочек за сребрениот олимпиец Георгиевски утревечер на плоштадот во Скопје

Дочекот на Дејан Георгиевски, кој освои сребрен медал во таеквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот на плоштадот во Скопје. Георгиевски ги повика граѓаните на заедничка прослава на најголемиот успех на независна Македонија на Олимписките игри, објави МОК на својот профил на Фејсбук. – Благодарам за поддршката кон мене и мојот

Дочекот на Георгиевски утре во 19:30 часот на скопскиот плоштад

Дочекот на Георгиевски утре во 19:30 часот на скопскиот плоштад

Дочекот на Дејан Георгиевски, кој освои сребрен медал во таеквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот на плоштадот во Скопје. Георгиевски ги повика граѓаните на заедничка прослава на најголемиот успех на независна Македонија на Олимписките игри, објави МОК на својот профил на Фејсбук. – Благодарам за поддршката кон мене и мојот

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба да e само за олимпискиот вицешампион

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба да e само за олимпискиот вицешампион

Дарко и Борче Костовски, тренерите на македонскиот таеквондоист, Дејан Георгивевски, кој освои сребро на Олимпијадата во Токио, се откажаа од 20,000 евра државна премија. Тие велат дека парите што Владата ги одвои како награда за медалот, по 10 илјади за тренерите и 20 илјади за Дејан, треба да ги добие само Георгиевски за историскиот успех што го

Дејан од Токио: Ве чекам на плоштад, со цело срце за Македонија

Дејан од Токио: Ве чекам на плоштад, со цело срце за Македонија

Македонската таеквондо федерација најавува пречек за Дејан Георгиевски в четврток. Во 14:30 на аеродром, во 19:30 на плоштад. На слевење повикува и човекот кој го направи најголемиот олимписки успех во историјата на Македонија. Заслужува.

Георгиевски и се обрати на цела македонската јавност пред заминувањето од Токио

Георгиевски и се обрати на цела македонската јавност пред заминувањето од Токио

Неколку македонски спортисти допрва треба да настапат на Олимписките игри, но дел од македонскиот олимписки тим утре се враќа во главниот град откако заврши со своите обврски во Токио. Без никаков сомнеж, утре во фокусот ќе биде сребреното момче со златен отсјај, фантастичниот Дејан Георгиевски кој вчера стана олимписки вицешампион во таеквондо. Младиот

Тренерот на Георгиевски се откажа од наградата од Владата, бара да му се даде на Дејан

Тренерот на Георгиевски се откажа од наградата од Владата, бара да му се даде на Дејан

Дарко Костовски, тренерот на Дејан Георгиевски кој вчера се закити со сребрен медал на Олимписките игри, кажа дека се откажува од наградата наменета за него од Владата, и бара да биде целосно насочена кон Георгиевски. „Владата доделила 20 000 евра за македонската спортска икона Дејан Георгиевски и 10 000 евра за тренерите. Мојот брат д-р Борче Костовски

Георгиевски испрати покана за заедничка прослава на успехот од Токио

Георгиевски испрати покана за заедничка прослава на успехот од Токио

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој освои сребрен медал во таеквондо на Летните олимписки игри во Токио утре ќе пристигне во земјава, а во негова чест ќе биде организиран свечен дочек на плоштадот „Македонија“ во Скопје во 19.30 часот, информира Македонската таеквондо федерација. – Да го пречекаме олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски во Македонија