притисни ентер »

Филип Петровски: Уште првиот ден во подрачните канцеларии на ДИК масовно се подметнуваа формулари на Гордана Силјановска
Филип Петровски: Уште првиот ден во подрачните канцеларии на ДИК масовно се подметнуваа формулари на Гордана Силјановска

Филип Петровски: Уште првиот ден во подрачните канцеларии на ДИК масовно се подметнуваа формулари на Гордана Силјановска

Претседателскиот кандидат на движењето „Македонија блокира“, Филип Петровски  обвинува за фалсификати на формуларите за потписи и манипулации, со што како што вели се спречува неговата претседателска кандидатура. Тој најави кривична пријава до Државната изборна комисија, и ќе бара поддршка од дијаспората да се приклучат кон неговата пријава. Петровски

Службеници на ДИК фатени на дело додека ги фалсификуваат листите со потписи за Филип Петровски?

Службеници на ДИК фатени на дело додека ги фалсификуваат листите со потписи за Филип Петровски?

41 Споделувања Share Tweet „Вечерва службеници-Албанци во подрачната канцеларија на ДИК во Гази Баба фатени на лице место како ги фалсификуваат формуларите за потписи на д-р Филип Петровски. Повикана е полиција и во моментот е тензично во канцеларијата на ДИК!“, пишува Јанко Бачев, лидерот на „Единствена Македонија“ на својот Фејсбук профил. Се очекуваат

Кој ќе трча на претседателските избори за владејачката коалиција?

Кој ќе трча на претседателските избори за владејачката коалиција?

Кандидатот на владејачката коалиција  кој ќе ја трча претседателската трка нема да биде изненадување, тука  еден од најчесто споменуваната четврока, Димитров, Пендаровски, Шеќеринска, Спасовски. Во СДСМ велат официјално името ќе биде соопштено на Конгресот во недела, неофицијално ќе се знае веќе утре или задутре, по уште една средба меѓу владините

Кој ќе трча на претседателските избори за владејачката коалиција?

Кој ќе трча на претседателските избори за владејачката коалиција?

Кандидатот на владејачката коалиција  кој ќе ја трча претседателската трка нема да биде изненадување, тука  еден од најчесто споменуваната четврока, Димитров, Пендаровски, Шеќеринска, Спасовски. Во СДСМ велат официјално името ќе биде соопштено на Конгресот во недела, неофицијално ќе се знае веќе утре или задутре, по уште една средба меѓу владините

Кампањата започнува со првоаприлските шеги

Кампањата започнува со првоаприлските шеги

Рокот за собирање потписи за независните претседателски кандидати завршува на 9 март, кандидатурите се доставуваат до ДИК најдоцна до 21 март, а предизборната кампања за првиот круг започнува на први април Додека владејачките СДСМ и ДУИ уште се усогласуваат за тоа дали ќе имаат заеднички кандидат за претседател на државата или секој ќе оди со свој