притисни ентер »

Супер-старт на младите ракометари на Европското првенство: „Прегазена“ Црна Гора!
Супер-старт на младите ракометари на Европското првенство: „Прегазена“ Црна Гора!

Супер-старт на младите ракометари на Европското првенство: „Прегазена“ Црна Гора!

Младата репрезентација на Македонија, за ракометари до 20 години, имаше феноменален старт на Европското првенство кое се одржува во Целје, Словенија. Во првиот натпревар од прелиминарната рунда, македонските младинци ја „прегазија“ селекцијата на Црна Гора победувајќи со 31-21 (12-5). Македонија целосно доминираше на натпреварот од самиот почеток,

Младинската ракометна репрезентација убедлива против Црна Гора на стартот од ЕП

Младинската ракометна репрезентација убедлива против Црна Гора на стартот од ЕП

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот. Најдобри стрелци во македонскиот состав беа Узунчев со осум, како и Калајџиески и Субашевски со по пет

Младинската ракометна репрезентација убедлива против Црна Гора на стартот од ЕП

Младинската ракометна репрезентација убедлива против Црна Гора на стартот од ЕП

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот. Најдобри стрелци во македонскиот состав беа Узунчев со осум, како и Калајџиески и Субашевски со по пет

Младинската ракометна репрезентација со убедлива победа на стартот од ЕП

Младинската ракометна репрезентација со убедлива победа на стартот од ЕП

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот. Најдобри стрелци во македонскиот состав беа Узунчев со осум, како и Калајџиески и Субашевски со по пет

Младинската ракометна репрезентација со убедлива победа на стартот од ЕП

Младинската ракометна репрезентација со убедлива победа на стартот од ЕП

Македонската младинска машка ракометна репрезентација со убедлива победа го започна ЕП во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 31-21 (12-5). Следен противник е селекцијата на Хрватска, меч кој се игра утре со почеток во 12 часот. Најдобри стрелци во македонскиот состав беа Узунчев со осум, како и Калајџиески и Субашевски со по пет

Младинците фантaстично го почнаа ЕП во Целје – двоцифрено ја прегазија Црна Гора!

Младинците фантaстично го почнаа ЕП во Целје – двоцифрено ја прегазија Црна Гора!

Младинските репрезентативци на Македонија имаа фантастичен старт на Европското првенство (ЕП) во словенечкиот град Целје, откако денеска ја прегазија Црна Гора (31-21). Избраниците на селекторот Раде Стојановиќ рано дојдоа до убедлива предност (10-3), која до крајот умешно ја одржуваа, па и ја зголемија. Ова е голем исчекор на нашиот младинци на патот

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот на Европското ракометно првенство 2024. Денес во „СС Златорог Арена“ во Целје, Словенија, македонските ракометари славеа убедлива победа против селекција на Црна Гора со 31:21 во 1. коло А-група. Во второто коло, утре во 12 часот, Македонија ќе се соочи со Хрватска. Во А-групата

Младите македонски ракометари убедливи против Црна Гора на стартот од ЕП 2024

Младите македонски ракометари убедливи против Црна Гора на стартот од ЕП 2024

Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот на Европското ракометно првенство 2024. Денес во „СС Златорог Арена“ во Целје, Словенија, македонските ракометари славеа убедлива победа против селекција на Црна Гора со 31:21 во 1. коло А-група. Во второто коло, утре во 12 часот, Македонија ќе се соочи со Хрватска. Во А-групата

Фуриозен старт на Македонија: Младинците со двоцифрена разлика ја декласираа Црна Гора на ЕП

Фуриозен старт на Македонија: Младинците со двоцифрена разлика ја декласираа Црна Гора на ЕП

Ракометната репрезентација на Македонија за играчи во 20 години имаше одличен старт на Европското првенство во Словенија, откако на првиот натпревар ја совлада Црна Гора со 31-21. Победата на избраниците на селекторот Раде Стојановиќ беше најавена уште во првото полувреме, кое Македонија го доби со 12-5. Во второто полувреме шанса за настап добија

Фуриозен старт на ЕП: Младинците ја прегазија Црна Гора во Целје!

Фуриозен старт на ЕП: Младинците ја прегазија Црна Гора во Целје!

Македонската младинска машка репрезентација со убедлива победа го започна Европското првенство во Целје. Нашите момци на стартот ја совладаа Црна Гора со 21-31 (5-12). Следен противник е селекцијата на Хрватска, дуелот се игра утре со почеток во 12 часот. Ова беше натпревар во кој Македонија доминираше во текот на сите 60. минути, Црна Гора во ниту