притисни ентер »

Заврши потрагата: Легенда на Премиер лигата ќе биде нов тренер на Евертон
Заврши потрагата: Легенда на Премиер лигата ќе биде нов тренер на Евертон

Заврши потрагата: Легенда на Премиер лигата ќе биде нов тренер на Евертон

Од таборот на Евертон конечно ја завршиле потрагата по нов тренер и веќе му ја понудиле работата на еден од заинтересираните кандидати. Во потесен круг влегле Френк Лампард, Данкан Фергусон и Витор Переира, а изборот паднал врз поранешниот стратег на Челси. Лампард ќе биде нов тренер на „карамелите“ откако бил постигнат конечен договор меѓу двете страни,

Франк Лампард ќе биде новиот менаџер на Евертон

Франк Лампард ќе биде новиот менаџер на Евертон

Англиската легенда Франк Лампард ќе биде новиот менаџер на премиерлигашот Евертон, откако раководството на „карамелите“ му ја понудиле функцијата после второто интервју со екс-фудбалерот и тренер на лондонски Челси, објавија англиски медиуми. Лампард треба да биде наследникот на Рафаел Бенитез, кој доби отказ поради слабите резултати по само осум месеци

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Вејн Руни го одби Евертон, останува во Дерби Каунти

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни откри дека одбил да разговара со челниците на Евертон за можно преземање на клубот. Руни, поранешен напаѓач на Евертон, сега е менаџер на Деби Каунти. Тој беше еден од кандидатите да го преземе Евертон заедно со Витор Переира и Франк Лампард, но тој реши да ја одбие таа можност. „Верувам дека ќе бидам

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Вејн Руни открива дека ја одбил можноста да се врати на својот прв клуб Евертон, откако првиот човек на второлигашот Дерби каунти не се појавил на „интервју“ со управата на „карамелите“ за да биде наследник на Рафа Бенитез, кој беше отпуштен на 16 јануари. Френк Лампард и Португалецот Витор Переира остануваат фаворити за испразнетото место во клубот

Ниту Руни не сака да го води Евертон: Имам работа во Дерби Каунти

Ниту Руни не сака да го води Евертон: Имам работа во Дерби Каунти

Легендарниот поранешен голгетер на Манчестер јунајтед, Вејн Руни не сака да го напушти Дерби Каунти за да ја преземе менаџерската позиција во Евертон. „Карамелите“ му ја понудија работата на Англичанецот, кој своите први фудбалски чекори ги направи токму во овој клуб. Сепак, Руни не сака да го напушти Дерби среде сезоната кога е во грчевита борба за

Руни откри дека ја одбил понудата на Евертон

Руни откри дека ја одбил понудата на Евертон

Поранешниот англиски репрезентативец, Вејн Руни, потврдил дека одбил понуда за преземање на менаџерската функција во Евертон. Раководството на клубот чиј дрес го носеше во фудбалската кариера, испратило понуда до актуелниот предводник на Дерби Каунти, но тој истата ја одбил. – Евертон го контактирал мојот агент со идеја да ја преземам одговорноста

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Вејн Руни открива дека ја одбил можноста да се врати на својот прв клуб Евертон, откако првиот човек на второлигашот Дерби каунти не се појавил на „интервју“ со управата на „карамелите“ за да биде наследник на Рафа Бенитез, кој беше отпуштен на 16 јануари. Френк Лампард и Португалецот Витор Переира остануваат фаворити за испразнетото место во клубот

Дојде понудата од Премиерлигата, но Вејн Руни ја одби!

Дојде понудата од Премиерлигата, но Вејн Руни ја одби!

Вејн Руни откри во јавноста дека добил понуда од Евертон, клуб во кој Руни ја почна својата кариера. Тој во моментов е во Дерби Каунти и според неговите зборови, засега тоа му е доволно и не му треба ништо друго. „ Евертон го контактираа мојот агент и прашаа да разговараат за работата. Јас ги одбив. Верувам дека ќе бидам еден ден тренер во Премиерлигата

Руни: Точно дека Евертон ме бараше, но ги одбив затоа што имам поважна работа

Руни: Точно дека Евертон ме бараше, но ги одбив затоа што имам поважна работа

Поранешниот фудбалер на Евертон и екс-англиски репрезентативец Вејн Руни откри дека од Евертон го повикале на разговор за работата менаџер меѓутоа и дека ги одбил. Руни одби можност да работи во Премиер лигата и остана во Дерби Каунти кој се натпреварува во Чемпионшип. На денешната прес-конференција на Дерби Руни зборуваше за понудата на Евертон. „

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Руни го одбил стариот клуб Евертон

Вејн Руни открива дека ја одбил можноста да се врати на својот прв клуб Евертон, откако првиот човек на второлигашот Дерби каунти не се појавил на „интервју“ со управата на „карамелите“ за да биде наследник на Рафа Бенитез, кој беше отпуштен на 16 јануари. Френк Лампард и Португалецот Витор Переира остануваат фаворити за испразнетото место во клубот