притисни ентер »

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024
Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Репрезентацијата на Србија се пласираше на ЕП откако во Лесковац одигра 2:2 со Бугарија. Поразот можеше да ја остави Србија без шанса за директен пласман доколку Унгарија загубеше дома од Црна Гора, но тоа не се случи. Српските медиуми пишуваат дека Србија ќе добие 9.500.000 евра од УЕФА за пласман на турнирот, а од пласманот ќе заработи и селекторот

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Репрезентацијата на Србија се пласираше на ЕП откако во Лесковац одигра 2:2 со Бугарија. Поразот можеше да ја остави Србија без шанса за директен пласман доколку Унгарија загубеше дома од Црна Гора, но тоа не се случи. Српските медиуми пишуваат дека Србија ќе добие 9.500.000 евра од УЕФА за пласман на турнирот, а од пласманот ќе заработи и селекторот

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРО 2024

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРО 2024

Репрезентацијата на Србија се пласираше на ЕП откако во Лесковац одигра 2:2 со Бугарија. Поразот можеше да ја остави Србија без шанса за директен пласман доколку Унгарија загубеше дома од Црна Гора, но тоа не се случи. Српските медиуми пишуваат дека Србија ќе добие 9.500.000 евра од УЕФА за пласман на турнирот, а од пласманот ќе заработи и селекторот

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Репрезентацијата на Србија се пласираше на ЕП откако во Лесковац одигра 2:2 со Бугарија. Поразот можеше да ја остави Србија без шанса за директен пласман доколку Унгарија загубеше дома од Црна Гора, но тоа не се случи. Српските медиуми пишуваат дека Србија ќе добие 9.500.000 евра од УЕФА за пласман на турнирот, а од пласманот ќе заработи и селекторот

Големата премија за Драган Стојковиќ наиде на голем револт во српската јавност

Големата премија за Драган Стојковиќ наиде на голем револт во српската јавност

Српската фудбалска репрезентација за прв пат во 24 години ќе настапи на големиот континентален собир на најдобрите репрезентации во овој спорт откако избори место за следното Европско првенство кое во 2024 година ќе се одржи во Германија. За успехот Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе и додели на Српската фудбалска федерација премија од 9.5 милиони

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Пикси ќе „лапне“ милионче за изборениот пласман на ЕУРо 2024

Репрезентацијата на Србија се пласираше на ЕП откако во Лесковац одигра 2:2 со Бугарија. Поразот можеше да ја остави Србија без шанса за директен пласман доколку Унгарија загубеше дома од Црна Гора, но тоа не се случи. Српските медиуми пишуваат дека Србија ќе добие 9.500.000 евра од УЕФА за пласман на турнирот, а од пласманот ќе заработи и селекторот

Србија по 24 години повторно во завршницата на ЕП

Србија по 24 години повторно во завршницата на ЕП

Србија по 24-годишно чекање, успеа да се пласира на завршниот турнир на Европското првенство (ЕП) 2024 во фудбал во Германија. Претходно Србија, тогаш како СР Југославија која ја сочинуваа Србија и Црна Гора, настапи на ЕП 2000 година што се одржа во Белгија и во Холандија. Во „историскито меч“ во Лесковац, Србија ремизираше со Бугарија, 2-2 што беше

Во Љубљана вечер се игра интересен меч, Казахстан може на прво историско Европско

Во Љубљана вечер се игра интересен меч, Казахстан може на прво историско Европско

Квалификациите за Евро 2024 полека стигнуваат до самиот крај. Како што македонската фудбалска селекција пред три години го оствари сонот наречен Европско првенство, така сега сонуваат две селекции кои за првпат во историјата би можеле сензационално да се пласираат. Нормално, ако направат чудо. Дваесетти ноември би можел да биде историски ден за Молдавија

Останаа уште четири визи за ЕУРО 2024 – Под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Останаа уште четири визи за ЕУРО 2024 – Под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Foto/ EPA Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места. Три места ќе бидат пополнети вечерва, а едно во вторник. Понеделник носи три директни пресметки за пласман. Италија направи голем чекор кон ЕП со убедливата

Останаа уште 4 визи за ЕУРО 2024 – под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Останаа уште 4 визи за ЕУРО 2024 – под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места. Три места ќе бидат пополнети вечерва, а едно во вторник. Понеделник носи три директни пресметки за пласман. Италија направи голем чекор кон ЕУРО со убедливата победа