притисни ентер »

Ѓоковиќ побара промени во тенисот: Погледнете како е во НБА
Ѓоковиќ побара промени во тенисот: Погледнете како е во НБА

Ѓоковиќ побара промени во тенисот: Погледнете како е во НБА

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ зборуваше за распределбата на финансиските средства во тенисот и побара да се помагаат послаборангираните тенисер. Ѓоковиќ смета дека треба да се пронајде модел по кој сите тенисери би добивале помош за да можат да напредуваат во кариерата

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов е на одмор по Ју-Ес Опен, а вчера замина во Рим каде што ќе учествува на турнир во голф како почесен гостин. Ѓоковиќ пронајде време да разговара за својата организација ПТПА која се бори за рамноправност на сите тенисери и тенисерки. Тој вели дека негова желба е повеќе спортисти да заработуваат доволно

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација: Рамноправност и повеќе пари за сите тенисер(к)и!

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација: Рамноправност и повеќе пари за сите тенисер(к)и!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов е на одмор по Ју-Ес Опен, а вчера замина во Рим каде што ќе учествува на турнир во голф како почесен гостин. Ѓоковиќ пронајде време да разговара за својата организација ПТПА која се бори за рамноправност на сите тенисери и тенисерки. Тој вели дека негова желба е повеќе спортисти да заработуваат доволно

Ѓоковиќ: НБА нека биде пример, некој не може да си дозволи тренери и физиотерапевти

Ѓоковиќ: НБА нека биде пример, некој не може да си дозволи тренери и физиотерапевти

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, зборуваше за распределбата на средствата во тенисот. Србинот како претседател на Здружението на професионални тенисери се обидува да помогне на послаборангираните. Тој смета дека е потребно да се пронајде модел според кој сите би добивале помош за да можат да напредуваат. „Бев во позиција на играч кој се бори за

Ѓоковиќ понуди НБА концепт за решавање на најголемиот проблем во тенисот: Ова што се случува е поразително за нашиот спорт

Ѓоковиќ понуди НБА концепт за решавање на најголемиот проблем во тенисот: Ова што се случува е поразително за нашиот спорт

Новак Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП листата откако ја освои рекордната 24-та грен слем титула, успех кој ја збогати неговата колекција на трофеи, но му донесе и сериозни финансиски средства. Србинот е тенисерот кој има освоено најмногу пари во историјата на тенисот кога се во прашање само наградите на турнирите, а како човек кој сега има

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер и сопственик на 24 грен слем титули, повторно проговори за Здружението на професионални тенисери (ПТПА) кое го предводи и борбата што ја води за подобар статус на тенисерите. Српскиот ас истакна дека од овој спорт можат да живеат само оние кои се во топ 500. „Бев во позиција на тенисер кој се бори за своето

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер и сопственик на 24 грен слем титули, повторно проговори за Здружението на професионални тенисери (ПТПА) кое го предводи и борбата што ја води за подобар статус на тенисерите. Српскиот ас истакна дека од овој спорт можат да живеат само оние кои се во топ 500. „Бев во позиција на тенисер кој се бори за своето

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер и сопственик на 24 грен слем титули, повторно проговори за Здружението на професионални тенисери (ПТПА) кое го предводи и борбата што ја води за подобар статус на тенисерите. Српскиот ас истакна дека од овој спорт можат да живеат само оние кои се во топ 500. „Бев во позиција на тенисер кој се бори за своето