притисни ентер »

Ивановски обезбеди место во главната фаза на Челинџерот во Јокохама
Ивановски обезбеди место во главната фаза на Челинџерот во Јокохама

Ивановски обезбеди место во главната фаза на Челинџерот во Јокохама

Калин Ивановски за краток период повторно се соочи со кинескиот тенисер Јан Баи, но овојпат искусниот кинески тенисер беше тој кој имаше проблеми и го предаде мечот по два одиграни сета. Најдобриот македонски тенисер со оваа победа избори место во главната фаза на Челинџер турнирот во Јокохама, па сега го очекува уште поголем предизвик во првото коло

Калин Ивановски се пласира на главниот турнир во Јокохама

Калин Ивановски се пласира на главниот турнир во Јокохама

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успешно ги помина квалификациите за влез на главниот Челинџер 75 турнир во јапонскиот град Јокохама. Тој утринава во последниот круг од квалификациите го победи кинескиот тенисер Јан Баи. Првиот сет го освои кинескиот тенисер Баи со 6:4, а вториот му припадна на Македонецот со 7:5. При нерешени 1:1 во сетови

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Македонскиот тенисер Калин Ивановски успешно ги мина квалификациите на Челинџер 75 турнирот што се игра во јапонскиот град Јокохама. Ивановски денес го доби мечот Јан Баи од Кина, откако при резултат 1:1 во сетови противникот го предаде мечот. Во првиот сет беше 6:4 за Кинезот, во вториот 7:5 за Македонецот. Во текот на денов по завршувањето на квалификациите

Ивановски се пласира на главниот турнир во Јокохама

Ивановски се пласира на главниот турнир во Јокохама

Калин Ивановски го помина и второто квалификациско коло и ќе игра на главниот челинџер турнир во Јохохама, Јапонија. Ивановски го помина кинескиот тенисер Баи кои при 1-1 во сетови го предаде мечот. Кинезот поведе во првиот сет кој го доби со 6-4, вториот го доби Ивановски со 7-5, на почетокот од третиот Баи предаде. Прв противник на македонскиот тенисер

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Македонскиот тенисер Калин Ивановски успешно ги мина квалификациите на Челинџер 75 турнирот што се игра во јапонскиот град Јокохама. Ивановски денес го доби мечот Јан Баи од Кина, откако при резултат 1:1 во сетови противникот го предаде мечот. Во првиот сет беше 6:4 за Кинезот, во вториот 7:5 за Македонецот. Во текот на денов по завршувањето на квалификациите

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Македонскиот тенисер Калин Ивановски успешно ги мина квалификациите на Челинџер 75 турнирот што се игра во јапонскиот град Јокохама. Ивановски денес го доби мечот Јан Баи од Кина, откако при резултат 1:1 во сетови противникот го предаде мечот. Во првиот сет беше 6:4 за Кинезот, во вториот 7:5 за Македонецот. Во текот на денов по завршувањето на квалификациите

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Ивановски обезбеди пласман на главниот турнир Челинџер во Јокохама

Ивановски денес го доби мечот Јан Баи од Кина, откако при резултат 1:1 во сетови противникот го предаде мечот. Во првиот сет беше 6:4 за Кинезот, во вториот 7:5 за Македонецот. Во текот на денов по завршувањето на квалификациите ќе биде познат ривалот на Калин Ивановски во 1. коло на Главниот турнир. /МИА

Калин Ивановски се пласираше на главниот турнир во Јокохама

Калин Ивановски се пласираше на главниот турнир во Јокохама

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски се пласираше во главниот турнир кој се одржува во јапонскиот град Јокохама откако утринава во последниот круг од квалификациите славеше против кинескиот тенисер Баи кој го предаде мечот пред почетокот на третиот сет. Кинезот подобро го отвори мечот и го доби првиот сет со 6-4, а Македонецот стигна до изедначување

Калин Ивановски обезбеди пласман на главниот Челинџер турнир во Јокохама

Калин Ивановски обезбеди пласман на главниот Челинџер турнир во Јокохама

Калин Ивановски обезбеди пласман на главниот Челинџер турнир во Јокохама Ф.К. Пред 3 минути Македонскиот тенисер Калин Ивановски/фото: mtftennis.mk Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успешно ги помина квалификациите за влез на главниот Челинџер 75 турнир во јапонскиот град Јокохама . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ивановски