притисни ентер »

Премиер лигата можна следна дестинација за Кулушевски
Премиер лигата можна следна дестинација за Кулушевски

Премиер лигата можна следна дестинација за Кулушевски

Во последните денови, се почесто тема во медиумите е Дејан Кулушевски. Постои можност Кулушевски да ја промени средината до крајот на преодниот рок. Се појави вест дека може да премине во Милан, но според експертот за трансфери Кулушевски сега е најблиску до Тотенхем каде што тренер е Антонио Конте. Според информациите на Романо преговорите се во тек

По неуспесите со Траоре и Дијаз, Тотенхем ќе бара „сламка на спасот“ во Торино

По неуспесите со Траоре и Дијаз, Тотенхем ќе бара „сламка на спасот“ во Торино

По неуспехот да ги ангажираат Адама Траоре и Луис Дијаз, Тотенхем утеха ќе побара во ангажманот на Дејан Кулушевски, за кого Јуве е веќе во преговори со Јувентус. Барселона вчера го потврди доаѓањето на Траоре, а Ливерпул го добива Дијаз, па Конте сега мора да бара сламка на спасот, се со цел да донесе некого во Лондон. Новинарот Дејвид Орнштајн пренесува

Влаховиќ го сели „нашиот“ Кулушевски во Лондон?!

Влаховиќ го сели „нашиот“ Кулушевски во Лондон?!

Дејан Кулушевски е во потрага на нов клуб, последните информации говорат дека Тотнем отворил преговори со Јувентус, а интерес пројавува и Арсенал. Дејан Кулушевски е во потрага на нов клуб, последните информации говорат дека Тотнем отворил преговори со Јувентус, а интерес пројавува и Арсенал. Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски

Конте и Тотенхем го загубија трпението, експресно договараат фудбалер на Јувентус

Конте и Тотенхем го загубија трпението, експресно договараат фудбалер на Јувентус

Дејан Кулушевски наскоро ќе се соочи со нов предизвик во фудбалската кариера, бидејќи италијанските медиуми тврдат дека тренерот на Јувентус, Макс Алегри, дал зелено светло за негова продажба во овој преоден рок. Беше нејасно дали повредата на Федерико Киеза ќе ја елиминира опцијата за заминување на Кулушевски, но Швеѓанецот со македонско потекло сега

Кулушевски би можел да направи трансфер во Премиер лигата

Кулушевски би можел да направи трансфер во Премиер лигата

Кулушевски би можел да направи трансфер во Премиер лигата Ф.К. Пред 4 минути Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски има понуда од Тотенхем/Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO Новинарот Фабрицио Романо денеска информираше денеска шведскиот репрезентативец Дејан Кулушевски би можел да го облече дресот на Тотенхем . Швеѓанецот со македонско потекло

Кулушевски ја напушта Италија и се сели во Премиерлигата

Кулушевски ја напушта Италија и се сели во Премиерлигата

Фудбалерот на Јувентус, Дејан Кулушевски е пред преселба во редовите на премиерлигашот Тотнем. Актуелниот спортски директор на Спарс, Фабио Паратичи е човекот, кој го доведе Швеѓанецот во Торино пред две години. Со оглед на фактот дека Тотнем остана без две планирани засилувања Луиз Дијаз (заминува во Ливерпул) и Адама Траоре (во Барселона), Антонио

Влаховиќ го сели нашиот Кулушевски во Лондон?!

Влаховиќ го сели нашиот Кулушевски во Лондон?!

Дејан Кулушевски е во потрага на нов клуб, последните информации говорат дека Тотнем отворил преговори со Јувентус, а интерес пројавува и Арсенал. Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски ќе биде првата „жртва“ по трансферот на Душан Влаховиќ во Торино вреден 75 милиони евра. Офанзивниот фудбалер беше понуден на Милан, но

Уф, каков трансфер би бил тоа: Кулушевски доаѓа на “Сан Сиро“!?

Уф, каков трансфер би бил тоа: Кулушевски доаѓа на “Сан Сиро“!?

Во сенка на големиот трансфер на Душан Влаховиќ во Јувнтус, денеска од Италија доаѓа веста дека Швеѓанецот со македонско потекло, Дејан Кулушевски, е многу блиску до потпис со Милан. Уф, каков трансфер би бил тоа ако се знае дека Јувентус нема обичај да ги засилува своите ривали Интер и Милан. Кулушевски добил сигнали од Јуве и од тренерот Масимо Алегри