притисни ентер »

Баварците се велесила во Германија – за едно полувреме му пукнаа „петарда“ на Баер во Леверкузен
Баварците се велесила во Германија – за едно полувреме му пукнаа „петарда“ на Баер во Леверкузен

Баварците се велесила во Германија – за едно полувреме му пукнаа „петарда“ на Баер во Леверкузен

Баерн Минхен ја демонстрира својата фудбалска надмоќ во Бундес-лигата откако попладнево на гостински терен го демолира Баер Леверкузен, со неверојатни 0-5 по само едно одиграно полувреме на „Бај Арена“. Поразот во минатото коло од Ајнтрахт очиледно послужи како дополнителна мотивација, Баерн денеска игра перфектен меч што го почна со мајсторски погодок

Магија на Левандовски меѓу пет играчи на Баер

Магија на Левандовски меѓу пет играчи на Баер

Одличен потег на првата ѕвезда Баерн Минхен по само три минути игра поведе на големото дерби против Баер во Леверкузен и тоа благодарение на првата ѕвезда во Бундеслигата, Роберт Левандовски. Најдобриот стрелец во германското првенство со фантастичен потег го матираше голманот на домаќините. Иако беше опкружен со неколку противнички играчи, Левандовски

Нов меч, ново ремек-дело на „Левандињо“ – епска пета во мрежата на Баер

Нов меч, ново ремек-дело на „Левандињо“ – епска пета во мрежата на Баер

Роберт Левандовски продолжува да ја одушевува фудбалската јавност и постигна нов спектакуларен гол во дресот на Баерн Минхен . Искусниот напаѓач на натпреварот против со епски погодок го отвори дербито со Баерн Леверкузен, откако на додавање на Серж Гнабри , на мајсторски начин – со пета ја смести топката во противничката мрежа. Голот на Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски. Леон Горецка испрати долга топка од слободен удар, а во казнениот простор го најде Упамекано. Стоперот од прва ја префрли топката во шеснаесетникот, каде Полјакот се најде и мајсторски се снајде. Тоа

Мајсторија на Роберт Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски. Леон Горецка испрати долга топка од слободен удар, а во казнениот простор го најде Упамекано. Стоперот од прва ја префрли топката во шеснаесетникот, каде Полјакот се најде и мајсторски се снајде. Тоа е негов осми гол оваа сезона во германското

Лудо во Леверкузен: Баерн за само 37. минути поведе со 5:0!

Лудо во Леверкузен: Баерн за само 37. минути поведе со 5:0!

Дерби е во Бундес лигата, Баер Леверкузен против Баерн Минхен. Третопласираниот против првиот. А резултатот кажува како да играат шампион и некој нискоразреден клуб. Баерн по само 37 минути направи неверојатна предност од 5:0! Во 4. и во 30. минута Роберт Левандовски два пати погоди, а потоа до 37. минута стрелаа уште Томас Милер и два пати Серж Гнабри

Ранетите Баварци ги консолидираа редовите, следен тест се „фармацевтите“

Ранетите Баварци ги консолидираа редовите, следен тест се „фармацевтите“

Кога најмалку се очекуваше, кога шампионот фати страшен залет – девет победи во низа, 45 постигнати гола – и делуваше незапирливо, во Минхен пристигна Ајнтрахт и дојде до победа. По првиот пораз може да констатираме дека Баерн нема да го дочека дербито со Леверкузен (недела, 15:30) во баш најдобра атмосфера, но исто така тука е и фактот дека баш по

На девет од последните 10 меча било голеада: Дербито кое „плаче“ да се одигра гол-гол 3+

На девет од последните 10 меча било голеада: Дербито кое „плаче“ да се одигра гол-гол 3+

Традицијата, но и моменталната форма на двата тима е најава за возбудлив дуел во Бундеслигата Баер Леверкузен го пречекува Баерн Минхен во дербито на Бундеслигата. Двете екипи имаат по 16 бода од седум кола и со евентуална победа ќе се најдат на лидерската позиција на табелата, каде што сега е Борусија Дортмунд со 18 бодови. Дербито ќе биде двобој

ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден… СИНГЛ НА ДЕНОТ Баер Леверкузен – Баерн Минхен             2 и 3+ Баерн неочекувано се „лизна“ на домашен терен со Ајнтрахт, но дуелот во Леверкузен е добра можност за Нагелсман да ја врати својата „машинерија“ во посакуваниот ритам. Во прилог на баварскиот гигант оди и традицијата која вели дека