Деби гол сезонава за Јаховиќ во турското првенство

Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ попладнево го постигна својот прв гол сезонава во турската Супер лига и му помогне на Гезтепе да триумфира над Касимпаша со 2-1. Гезтепе дојде до победата со пресврт, откако домаќините поведоа во 51 минута преку Јусуф Ердоган. Јаховиќ го израмни резултатот во 67 минута, а трите бода на гостинскиот

Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ попладнево го постигна својот прв гол сезонава во турската Супер лига и му помогне на Гезтепе да триумфира над Касимпаша со 2-1. Гезтепе дојде до победата со пресврт, откако домаќините поведоа во 51 минута преку Јусуф Ердоган. Јаховиќ го израмни резултатот во 67 минута, а трите бода на гостинскиот

Деби гол сезонава за Адис Јаховиќ во турскиот шампионат

Јаховиќ со првенец за Гезтепе сезонава во турската Суперлига

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ погоди за неговиот клуб Гезтепе и првпат сезонава стресе мрежа во турската Суперлига . Гезтепе забележа важна победа кај Кашимпаша (1-2), а Јаховиќ го постигна голот за изедначување. Најистурениот напаѓач се снајде во казнениот простор во 67. минута откако налета на одбранета топка на чуварот на мрежата. Голот

Капитенот Јаховиќ ја најави победата на Гезтепе во Истанбул

Македонскиот репрезентативец, Адис Јаховиќ го постигна својот прв сезонски погодок во дресот на Гезтепе во првата лига на Турција. Јаховиќ кој на оваа средба доби можност и да ја носи капитенската лента откако играта мораше да ја напушти Акбунар се најде на вистинското место во 67 минута и стрелаше за 1-1 на пресметката против Касимпаша во Истанбул

Јаховиќ запиша гол, Гезтепе победи на гости кај Кашимпаша

Адис Јаховиќ го постигна првиот гол сезонава за Гезтепе, неговиот тим победи на гости кај Кашимпаша. Повратникот во макеоднската репрезентација погоди во 67 минута, а неговиот тим победи со 1-2. Јаховиќ го постигна голот за израмнување.