притисни ентер »

НАЈСЛАТКАТА ПРЖЕНА ПОЛНЕТА ПИПЕРКА: Рецепт кој сите го обожаваме (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

НАЈСЛАТКАТА ПРЖЕНА ПОЛНЕТА ПИПЕРКА: Рецепт кој сите го обожаваме (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

45 Споделувања Share Tweet Врвно јадење со врвен квалитет СОСТОЈКИ : 5 големи пиперки 150 гр сирење 1 јајце 1 лажица гриз 2 чешниња лук 50 гр сецкан кулен прашок за пециво на врвот на ножот сечкан магдонос препечен сусам по желба помали домати масло тава со капак Подготовка :

Путер погача со кашкавал

Путер погача со кашкавал

СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 јајца 550-600 гр брашно 150 гр кашкавал 50 гр путер малку сол од сусам

Влкусни колачиња кои се готови за 20 минути, совршени за со првото утринско кафе

Влкусни колачиња кои се готови за 20 минути, совршени за со првото утринско кафе

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ : 100 гр путер 200 гр брашно 1 големо јајце или две помали малку прашок за пециво 100 гр шеќер во прав 1 ванилин шеќер Подготовката погледнете ја во видеото кое следува

Путер погача со кашкавал! Мека и вкусна, подобра отколку од пекара (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Путер погача со кашкавал! Мека и вкусна, подобра отколку од пекара (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

54 Споделувања Share Tweet Наместо да купите погача во пекара, време е да направите домашна со неверојатен вкус. СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 јајца 550-600 гр брашно 150 гр кашкавал 50 гр путер малку сол од сусам Подготовка :