притисни ентер »

МВР со полни раце работа: Повеќе физички пресметки и напади изминатата ноќ во Скопје
МВР со полни раце работа: Повеќе физички пресметки и напади изминатата ноќ во Скопје

МВР со полни раце работа: Повеќе физички пресметки и напади изминатата ноќ во Скопје

Во текот на вчерашниот и денешниот ден од Министерството за внатрешни работи информираат за повеќе одделни инциденти на подрачјето на Скопје. Денеска во 03.30 часот по полноќ И.Б.Л.(45) од Скопје пријавила дека околу 01.30 часот на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од С.Л.(41) од Скопје. Се работи на расчистување

Скопјанка нападната на подрачјето на Центар

Скопјанка нападната на подрачјето на Центар

Министерството за внатрешни работи информираше дека денеска 03:30 часот И.Б.Л.(45) од Скопје пријавила дека околу 01:30 часот на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од С.Л.(41) од Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож На 17.10.2021 на подрачјето на Аеродром полициски службеници од СВР Скопје го привеле Б.Б.(24) од Скопје, постапувајќи по пријава од Е.М.(38) од Скопје според која околу 01:45 часот, на подрачјето на Аеродром, Б.Б. физички ги нападнал и се заканувал со остар предмет кон пријавителот, П.Н., К.П

Скопјанка нападната во Центар

Скопјанка нападната во Центар

Скопјанка нападната во Центар На 17.10.2021 во 03:30 часот И.Б.Л.(45) од Скопје пријавила дека околу 01:30 часот на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од С.Л.(41) од Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Нападнат и ограбен скопјанец

Нападнат и ограбен скопјанец

Нападнат и ограбен скопјанец На 14.10.2021 во 16:45 часот во СВР Скопје, В.П.(66) од Скопје пријавил дека околу 00:30 часот на подрачје на Центар бил физички нападнат од едно лице, кое заедно со уште едно женско лице му одзеле пари и предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ограбен повозрасен скопјанец во центарот на градот

Ограбен повозрасен скопјанец во центарот на градот

На 14.10.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје, В.П.(66) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот на подрачје на Центар бил физички нападнат од едно лице, кое заедно со уште едно женско лице му одзеле пари и предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопјанец нападнат и ограбен на кејот на Вардар кај ГТЦ

Скопјанец нападнат и ограбен на кејот на Вардар кај ГТЦ

На 14.01.2021 во 03.00 часот во Полициската станица Центар, С.К.(30) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ едно лице со закана му одзело пари и мобилен телефон. Се работи на расчистување на случајот.

Ограбен скопјанец

Ограбен скопјанец

На 14.01.2021 во 03:00 часот во Полициската станица Центар, С.К.(30) од Скопје пријавил дека околу 00:30 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ едно лице со закана му одзело пари и мобилен телефон. Се работи на расчистување на случајот.

Ограбен скопјанец

Ограбен скопјанец

Ограбен скопјанец На 14.01.2021 во 03:00 часот во Полициската станица Центар, С.К.(30) од Скопје пријавил дека околу 00:30 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ едно лице со закана му одзело пари и мобилен телефон. Се работи на расчистување на случајот.