притисни ентер »

„Војна“ во Грција, Атаман до Барцокас: Пријателе, немој да си љубоморен на мене
„Војна“ во Грција, Атаман до Барцокас: Пријателе, немој да си љубоморен на мене

„Војна“ во Грција, Атаман до Барцокас: Пријателе, немој да си љубоморен на мене

Жестока е битката за титулата во грчкото првенство, откако Панатинаикос славеше на третиот дуел од финалната серија со Олимпијакос, намалувајќи на 1-2. Тренерот Ергин Атаман беше исклучуван на првите две средби, но Турчинот на третиот меч остана на клупата до самиот крај, носејќи го својот тим до победа. „Прв пат имавме чист натпревар, односно судењето