притисни ентер »

Шевченко стана надворешен советник на Зеленски
Шевченко стана надворешен советник на Зеленски

Шевченко стана надворешен советник на Зеленски

Шевченко стана надворешен советник на Зеленски Поранешната украинска фудбалска ѕвезда Андриј Шевченко стана надворешен советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, јавуваат украинските медиуми. Претседателот Зеленски на 26 септември го објави указот за назначување на Шевченко за надворешен советник, но од претседателскиот декрет не може

Славниот Шевченко стана надворешен советник на Зеленски

Славниот Шевченко стана надворешен советник на Зеленски

Поранешната украинска фудбалска ѕвезда Андриј Шевченко стана надворешен советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, јавуваат украинските медиуми. Претседателот Зеленски на 26 септември го објави указот за назначување на Шевченко за надворешен советник, но од претседателскиот декрет не може да се разбере какви ќе бидат должностите на Шевченко

Украинска фудбалска ѕвезда стана надворешен советник на Зеленски

Украинска фудбалска ѕвезда стана надворешен советник на Зеленски

36 Споделувања Share Tweet Поранешната украинска фудбалска ѕвезда Андриј Шевченко стана надворешен советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, јавуваат украинските медиуми. Претседателот Зеленски на 26 септември го објави указот за назначување на Шевченко за надворешен советник, но од претседателскиот декрет не може да се разбере какви

Познат фудбалер стана советник на Володимир Зеленски

Познат фудбалер стана советник на Володимир Зеленски

Андриј Шевченко, легендарниот фудбалер на репрезентацијата на Украина и на италијанскиот клуб  Милан, е новиот советник на Володимир Зеленски. Во декретот не се наведени деталите за улогата на Шевченко, пишува Киев Индипендент. Како што беше најавено со претседателскиот декрет објавен на 26 септември, Шевченко беше назначен на позицијата „надворешен

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски го назначи поранешниот фудбалер Андриј Шевченко за свој советник. Оваа вест е објавена на сајтот на претседателот на државата, а за неа пишуваат и украинските медиуми. Во објавениот декрет не беше прецизирано каква ќе биде функцијата на легендарниот фудбалер. Шевченко во текот на кариерата играше за Динамо

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го назначи поранешниот фудбалер Андриј Шевченко за свој советник. Оваа вест е објавена на интернет-страницата на претседателот на државата, а за неа пишуваат и украинските медиуми. Во објавениот декрет не беше прецизирано каква ќе биде функцијата на легендарниот фудбалер. Шевченко во текот на кариерата

Легендарниот Шевченко влезе во политика, ќе го советува Зеленски

Легендарниот Шевченко влезе во политика, ќе го советува Зеленски

Легендарниот украински фудбалер Андриј Шевченко влезе во политиката, а ќе соработува со претседателот на својата земја, Володимир Зеленски. Претседателот на Украина Зеленски вчера со декрет го именуваше Шевченко за свој советник. Во кратката одлука само беше наведено дека Шевченко е назначен за советник, но не беше појаснето за кои прашања ќе биде

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Зеленски го постави Андриј Шевченко за свој советник

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски го назначи поранешниот фудбалер Андриј Шевченко за свој советник. Оваа вест е објавена на сајтот на претседателот на државата, а за неа пишуваат и украинските медиуми. Во објавениот декрет не беше прецизирано каква ќе биде функцијата на легендарниот фудбалер. Шевченко во текот на кариерата играше за Динамо