притисни ентер »

Има ли неединство во СДСМ: Нејзин пратеник апелира до сопартијците да се држат заедно или ќе потонат заедно…
Има ли неединство во СДСМ: Нејзин пратеник апелира до сопартијците да се држат заедно или ќе потонат заедно…

Има ли неединство во СДСМ: Нејзин пратеник апелира до сопартијците да се држат заедно или ќе потонат заедно…

Резултатите од анкетите во последно време не се баш оптимистични за вледачкиот СДСМ. Граѓаните на Македонија се помалку и даваат поддршка. Колку тоа ја разнишува кохезијата во партијата? Апел до своите сопартијци да бидат единствени упати синоќа пратеникот на СДСМ од Куманово Мартин Костовски. Тој во објава на Фејсбук порача дека доколку партијата

Костадинов со порака за единство и поддршка за Заев

Костадинов со порака за единство и поддршка за Заев

Добивај вести на Viber Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, денес објави заедничка фотографија со поранешниот премиер и негов сограѓанин Зоран Заев, упатувајќи порака за единство. „Единството е големината и моќта на нашето функционирање и на сите животни победи! Тоа сме го покажале и докажале! Двигателот за чекорење напред е нашата поврзаност,

И Костадинов повика на единство во СДСМ, тој со фотографија од Заев

И Костадинов повика на единство во СДСМ, тој со фотографија од Заев

И градоначалникот на Струмица и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов денеска испрати порака за единство во неговата матична партија. Единството е големината и моќта на нашето функционирање и на сите животни победи! Тоа сме го покажале и докажале! Двигателот за чекорење напред е нашата поврзаност, како големо семејство!, напиша тој социјалните мрежи

Во опозиција обединети, ПОТОА ФОТЕЛЈАТА НЕ РАЗДЕЛИ – Костовски побара обединување на членството, тие го соочија со реалноста

Во опозиција обединети, ПОТОА ФОТЕЛЈАТА НЕ РАЗДЕЛИ – Костовски побара обединување на членството, тие го соочија со реалноста

Во опозиција бевме обединети, потоа не раздели фотелјата, вака граѓаните му одговорија на пратеникот од СДСМ Мартин Костовски кој веројатно исплашен од одење во опозиција имајќи ги предвид рејтинзите на партиите и политичката ситуација, на Фејсбук побара поддршка од членството за да не потонеле. Изборите се секој ден поблиску, а на сите анкети ВМРО-ДПМНЕ

Во опозиција обединети, ПОТОА ФОТЕЛЈАТА НЕ РАЗДЕЛИ – Костовски побара обединување на членството, тие го соочија со реалноста

Во опозиција обединети, ПОТОА ФОТЕЛЈАТА НЕ РАЗДЕЛИ – Костовски побара обединување на членството, тие го соочија со реалноста

Во опозиција бевме обединети, потоа не раздели фотелјата, вака граѓаните му одговорија на пратеникот од СДСМ Мартин Костовски кој веројатно исплашен од одење во опозиција имајќи ги предвид рејтинзите на партиите и политичката ситуација, на Фејсбук побара поддршка од членството за да не потонеле. Изборите се секој ден поблиску, а на сите анкети ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните на Костовски му порачаа: Вака и тендери коа делевте да зборувавте добро ќе беше – сега ви текна дека треба да се држиме заедно еден до друг кога ви висат фотелјите

Граѓаните на Костовски му порачаа: Вака и тендери коа делевте да зборувавте добро ќе беше – сега ви текна дека треба да се држиме заедно еден до друг кога ви висат фотелјите

Граѓаните на Костовски му порачаа: Вака и тендери коа делевте да зборувавте добро ќе беше – сега ви текна дека треба да се држиме заедно еден до друг кога ви висат фотелјите Вчера пратеникот од редовите на СДСМ, Мартин Костовски сподели објава по социјалните мрежи каде што ги повика своите сопартијци дека е време да се држат заедно еден до друг, или

Костоски до членовите на СДСМ: Ќе се држиме сите заедно, или ќе потонеме еден до друг

Костоски до членовите на СДСМ: Ќе се држиме сите заедно, или ќе потонеме еден до друг

Мартин Костовски, пратеникот на СДСМ на фејсбук го повика членството да се држат заедно, за да не потонат заедно, еден покрај друг. „Социјалдемократи другари и другарки или ќе се држиме сите заедно еден до друг, или ќе потонеме сите еден покрај друг.Време за помирување и обединување“, напиша тој на Фејсбук.