притисни ентер »

ЛШ ДЕНЕСКА: Келце против ПСЖ, дерби на денот
ЛШ ДЕНЕСКА: Келце против ПСЖ, дерби на денот

ЛШ ДЕНЕСКА: Келце против ПСЖ, дерби на денот

Третото коло од Лигата на шампионите почнува денеска со три дуели закажани од 18:45 часот од кои едниот ќе се игра во Битола. Дербито на денот е во истиот термин, а во „Легија“ се среќаваат четите на Талант Душебаев и Раул Гонзалез, Келце и Пари Сен Жермен. Келце има еден пораз, Французите се на 100% досега. Во истиот термин е и трет дерби дуел, а