притисни ентер »

Разубавен Land Rover Discovery Sport
Разубавен Land Rover Discovery Sport

Разубавен Land Rover Discovery Sport

Британскиот производител Jaguar Land Rover (JLR) по неколкуте тизер фотографии и шпиунски видео записи, и официјалнот го претставни подновениот Land Rover Discovery Sport. Новиот Discovery Sport доби и нова платформа. Досегашната JLR D8 ќе биде заменета со Premium Transverse Architecture која обезбедува поголема пространост во внатрешноста, а која

Land Rover подготви значително освежување за Discovery Sport

Land Rover подготви значително освежување за Discovery Sport

Најмалиот модел во Land Rover семејството доби значителен фејслифт – и меѓу другите новитети добива модернизиран дизајн, но и лајт-хибрид варијанта. Од Land Rover кажуваат дека дизајнерскиот пристап при освежувањето на Discovery Sport бил „рафинирана еволуција на посточкиот дизајн“ – и ние би се согласиле дека токму тоа е постигнато. Затегнатиот дизајн