притисни ентер »

Македонија на полувреме води против Англија
Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Foto/ EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно ништо. Најблиску до гол беше

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Foto/ EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно

Голот на Барди против Англија и ерупцијата на „Градски“

Голот на Барди против Англија и ерупцијата на „Градски“

Македонија игра одлично прво полувреме против Англија и поведе со гол на Енис Барди во 41' минута од пенал. Словачкиот судија Филип Глова гледаше ВАР и досуди пенал по прекршокот на дебитантот Рико Луис над Бојан Миовски.

Барди погоди од „втора“, Македонија води на полувреме против Англија

Барди погоди од „втора“, Македонија води на полувреме против Англија

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. „Гордиот албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе удари, меѓутоа избраниците на Милевски ја дочекаа својата шанса и успеаа да постигна гол за наше водство

ЛУДИЛОООО ВО СКОПЈЕ: Енис Барди ја шокира големата Англија

ЛУДИЛОООО ВО СКОПЈЕ: Енис Барди ја шокира големата Англија

Македонија поведува со 1-0 на мечот против Англија во последното коло од квалификациите за пласман на ЕВРО 2024 година. Во еден дуел во шеснаесетникот дебитантот во Англија Луис го удри во лицето Миовски, по што главниот судија Глова по проверка на ВАР досуди пенал. Енис Барди иако во прв момент беше спречен од Пикфорд, одбиената топка заврши до него,

📽 БАРДИ ПОГОДИ ОД „ВТОРА“ Македонија води во Скопје на полувреме против Англија

📽 БАРДИ ПОГОДИ ОД „ВТОРА“ Македонија води во Скопје на полувреме против Англија

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. „Гордиот Албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе удари, меѓутоа избраниците на Милевски ја дочекаа својата шанса и успеаја да постигна гол за наше водство