притисни ентер »

Ќе ве врати во детството: Вкусен солен колач со спанаќ
Ќе ве врати во детството: Вкусен солен колач со спанаќ

Ќе ве врати во детството: Вкусен солен колач со спанаќ

Има моменти кога сите сакаме да се вратиме во детството, а честопати одредени ароми и вкусови ни евоцираат спомени токму од тие безгрижни денови. Ви предлагаме да направите солен колач со спанаќ кој несомнено ви го приготвувале вашите мајки и баби. Овој лесен и вкусен рецепт ќе биде обожаван од целото ваше семејство. Состојки 100 мл масло Брилијант

Немате леб? Јадете печиво

Немате леб? Јадете печиво

Еве еден одличен рецепт за печиво со јогурт кое е феноменално во секоја комбинација, и со сирење и ајвар, но и со мармалад или мед Состојки: 550 г брашно 300 мл јогурт 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка прашок за печиво Путер за премачкување Приготвување : Во длабок сад ставете јогурт, шеќер, сол, сода бикарбона, прашок

За љубителите на печива: Израелско хачапури

За љубителите на печива: Израелско хачапури

Уште еден традиционален израелски рецепт за љубителите на вкусно печиво, идеален за појадок или за ручек – хачапури! Потребно за 4 парчиња: За тесто: 400 г брашно, 1,5 дл вода, 1/4 свеж квасец (10 г), 1 лажичка маргарин, 1 јајце, сол, шеќер; Преостанати состојки: 300 г сирење, 2 јајца, 150 г замрзнати малини, 2 лажички шеќер, рендана кора од 1 портокал

Ова е најдобрата пита од јаболка: Вкус што не се заборава!

Ова е најдобрата пита од јаболка: Вкус што не се заборава!

Состојки: За филот 5 јаболка 100 г шеќер 170 г путер За тестото 240 мл топло млеко 1 лажица шеќер 1 кесичка квасец 500 г брашно 2 јајца 1 лажичка сол 180 г путер 1 шолја кафеав шеќер 2 лажици цимет Приготвување: Излупете ги јаболката и исчистете ги од семки, па исечете ги на третинки. Потоа, во тавче карамелизирајте 100 г шеќер, па додајте путер, а

Тиквички направени од тесто и конец, меки како памук

Тиквички направени од тесто и конец, меки како памук

Фото и рецепт: Босилка Николиќ Потребни состојки: 150 мл млеко 150 мл вода 3 лажици шеќер 2 лажички сув квасец ½ рамна лажичка сол околу 400 г брашно 100 мл масло Постапка: Квасецот со шеќер и половина лажица брашно потопете го млако млеко и промешајте убаво да се изедначи. Оставете го поклопено 10-тина минути за да се активира, па во него додадете

Пинерли охридски, меки како душа – мора да ги направите!

Пинерли охридски, меки како душа – мора да ги направите!

Рецепт: Катерина Наскова Фото: Ерхана Таирова Потребни состојки: 500 мл млеко 9 супени лажици масло 900-1000 г брашно 1 супена лажица сол 2 супени лажици шеќер 2 коцки свеж квасец 250 г путер или маргарин 300 г ситно сирење 1 јајце за премачкување Постапка: Квасецот растворете го млако млеко со една лажица шеќер и малку брашно, па откако ќе се активира,

Триаголници во лиснато лепче – многу вкусно, возушесто, меко како душа

Триаголници во лиснато лепче – многу вкусно, возушесто, меко како душа

Фото и рецепт: Аделка Милиќ Потребни состојки: 800 г брашно 2 сув квасец 1 мала лажичка прашок за пчеиво 2 лажички сол 1 лажица шеќер 100 мл масло 500 мл топло млеко Постапка: Во 200 мл млако млеко додадете една лажица шеќер, малку брашно и квасците. Промешајте убаво да добиете ретко тесто, па оставете да се активира (Овој чекор можете и да го прескокнете,

Мек и ароматичен колач од тиква (РЕЦЕПТ)

Мек и ароматичен колач од тиква (РЕЦЕПТ)

Мирисот на печена тиква е првата асоцијација за есен. Во комбинација со цимет, создава неповторлив вкус кој е уживање за нашите непца. Истиот овој вкус можете да го примените и за да подготвите вкусен бисквитен колач, кој ќе ве потсети на детството и на тогашната безгрижност. Состојки: 200 гр рендана тиква 250 гр шеќер 100 мл масло Едно јајце 200 мл

Рецепт за есенски колач од тиква

Рецепт за есенски колач од тиква

Мирисот на печена тиква е првата асоцијација за есен. Во комбинација со цимет, создава неповторлив вкус кој е уживање за нашите непца. Истиот овој вкус можете да го примените и за да подготвите вкусен бисквитен колач, кој ќе ве потсети на детството и на тогашната безгрижност. Состојки: 200 гр рендана тиква 250 гр шеќер 100 мл масло Едно јајце 200 мл

Панцероти со сланина и пармезан

Панцероти со сланина и пармезан

Вкусни и меки панцероти. Во еден подлабок сад ставаме 100 милилитри млака вода со ½ коцка квасец, 1 лажица шеќер и 2 лажици брашно. Кога квасецот ќе надојде, се додава околу 250 милилитри млеко, 50 милилитри зејтин, 1 лажичка сол, 1 јајце и останатото брашно. Замесуваме средно меко тесто и го оставаме да го дуплира својот волумен. Сега од тестото правиме