притисни ентер »

Кога сакаат ги тепаат полицајците.
Кога сакаат ги тепаат полицајците.

Кога сакаат ги тепаат полицајците.

Триесетгодишен штипјанец е уапсен  откако во раните попладневни часови нападнал полициски службеници на должност, информира во саботата Министерството за внатрешни работи. Инцидентот се одиграл вчера околи 16,10 часот на улицата „Кочо Рацин“ во Штип, кога триесетгодишникот идентификуван со иницијалите Д.Ќ.(30) физички нападнал полициски службеници

Штипјанец нападнал полицајци

Штипјанец нападнал полицајци

На 24.05.2019 година околу 16.10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства, информира МВР. Лицето било лишено од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Штипјанец нападнал полицајци

Штипјанец нападнал полицајци

Триесетгодишен штипјанец е уапсен во петокот, откако во раните попладневни часови нападнал полициски службеници на должност, информира во саботата Министерството за внатрешни работи. Инцидентот се одиграл вчера околи 16,10 часот на улицата „Кочо Рацин“ во Штип, кога триесетгодишникот идентификуван со иницијалите Д.Ќ.(30) физички нападнал полициски

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

Вчера околу 16:10 часот на улица „Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства. Според пријавеното, лицето било лишено од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле На 24.05.2019 година околу 16:10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства. Лицето било лишено од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИНЦИДEHT: Штипјанец нападнал полицajци, веднаш го yaпсиле

ИНЦИДEHT: Штипјанец нападнал полицajци, веднаш го yaпсиле

На 24.05.2019 година околу 16:10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нaпaднaл полициckи службеници кои извршувале службени дејства. Лицето било лишeeнo од слобода и по целосно документирање на случајот пpoтив него ќе биде поднесена соодветна приjaва.