притисни ентер »

Џамбатиста Вали дизајнираше магични фустани за H&M
Џамбатиста Вали дизајнираше магични фустани за H&M

Џамбатиста Вали дизајнираше магични фустани за H&M

Овој викенд почна со неверојатната информација дека познатиот светски дизајнер Џамбатиста Вали креираше магични фустани за популарниот high street бренд H&M, а истите веќе можете да ги најдете онлајн. Како и секоја година, така и оваа познатиот бренд соработува со некој од најголемите светски дизајнери, а овој пат изборот не можеше да биде подобар

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези

„Кендал не е само супермодел, она е ѕвезда. Она има таков вид на привлечност. Она е икона“, изјави Џанбатиста Вали. Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Еден од светски најпознати хуманитарни случувања amfAR Gala Cannes се одржува во текот на Меѓународниот

Кендал Џенер во волуменозна розова креација на ...

Кендал Џенер во волуменозна розова креација на ...

Кендал Џенер со „барби“ фустан заробуваше погледи на хуманитарна гала вечер на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата) во рамките на Канскиот филмски фестивал. 23-годишниот модел носеше фустан од претстојната колекција на Џамбатиста Вали и H&M. Креацијата всушност има трансформативен елемент, па може да се носи и во кратка верзија