притисни ентер »

Член на тим на Формула 1 истрча маратон под целосна опрема
Член на тим на Формула 1 истрча маратон под целосна опрема

Член на тим на Формула 1 истрча маратон под целосна опрема

Членот на Астон Мартин Ф1 тимот успеа токму во тоа. Џорџ Крафорд е софтверски инженер, кој очигледно сака да трча. Имено, тој неодамна успешно го заврши Лондонскиот маратон. Веќе е за пофалба, но она што го направи Џорџ е многу повеќе и се граничи со лудило. Имено, Џорџ го истрчал целиот маратон во Ф1 тркачкиот костим на Ленс Строл. Костумот вклучува