притисни ентер »

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe
ПРЕМИЕРА: BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe

Баварскиот бренд ја претстави можеби најинтересната верзија на новиот M8 – онаа со ознаката Gran Coupe и четири врати! Исто како и M8 Coupe и Convertible, и новиот M8 Gran Coupe го добива истиот 4.4-литарски твин-турбо V8 бензинец кој испорачува 600 коњски сили и 750 Nm вртежен момент. Секако, доколку се чувствувате особено храбри (а претпоставуваме

БМВ кое ќе ви го одземе здивот

БМВ кое ќе ви го одземе здивот

Во М-семејството на БМВ пристигна уште еден модел – М8 гран купе, елегантно купе со четири врати и твинтурбо 4,4-литарски V8 мотор. Во „обичниот“ М8 гран купе развива 607 коњски сили и вртежен момент од 752 њутнметри, додека во „компетишн“ верзијата дава 625 коњски сили. Во М-семејството на БМВ пристигна уште еден модел – М8 гран купе, елегантно купе

Новиот модел на Бе-ем-ве вози до 306 км/ч

Новиот модел на Бе-ем-ве вози до 306 км/ч

После X5 M и X6 M, семејството „М“ на баварскиот гигант се проширува на уште еден модел – M8 Gran Coupe. За погонот на M8 Gran Coupe и M8 Gran Coupe Competition е задолжен 4,4-литарскиот твин-турбо V8 агрегат. „Обичниот“ M8 Gran Coupe развива 607 коњски сили и 752 Nm максимален обртен момент, додека пак M8 Gran Coupe Competition располага со 625 коњски

БМВ од кое застанува здивот...

БМВ од кое застанува здивот...

После X5 M и X6 M, семејството „М“ на баварскиот гигант се проширува на уште еден модел - M8 Gran Coupe. За погонот на M8 Gran Coupe и M8 Gran Coupe Competition е задолжен 4,4-литарскиот твин-турбо V8 агрегат. „Обичниот“ M8 Gran Coupe развива 607 коњски сили и 752 Nm максимален обртен момент, додека пак M8 Gran Coupe Competition располага со 625 коњски

Величествен од секој агол: BMW M8 Gran Coupe

Величествен од секој агол: BMW M8 Gran Coupe

По купето и кабриолетот, сега на сцена стапува и M8 Gran Coup, односно големото купе со четири врати. Со овој величествен модел BMW цели да му конкурира на „комшискиот“ Mercedes-AMG GT63 4-Door. Под хаубата на овој елегантен ѕвер се наоѓа 4,4-литарски твин-турбо V8 мотор што доаѓа во две изданија. Послабото располага со 600 коњски сили, додека помоќното

BMW M8 Competition Gran Coupe

BMW M8 Competition Gran Coupe

Моќно ергеле од 625 жешки ждребиња се елемент што обезбедува моќ на патиштата… Баварците точно на полноќ, во ноќта вторник кон среда, ја претставија најмоќната Gran Coupé изведба. Прекрасната силуета под долгиот капак на моторот донесува 4 60 kW, поточно 625 KS . Моќниот бензински агрегат со осум цилиндри кои се поставени во форма на латинската буква

BMW M8 Gran Coupe дебитира со моќен V8

BMW M8 Gran Coupe дебитира со моќен V8

4,4 литарскиот V8 кај BMW M8 Gran Coupe испорачува 600 КС, а моќноста расте на 625 КС кај BMW M8 Competition Gran Coupe BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe, кој покрај стандардната, доаѓа и во Competition изведба. Двете верзии се погонувани од 4,4 литарскиот V8 мотор, кој кај стандардниот модел испорачува моќност од 600 коњски сили и вртежен момент