притисни ентер »

Шкупи најде замена за Руатубјаје: Грузиски стопер ја засили одбраната на чаирчани
Шкупи најде замена за Руатубјаје: Грузиски стопер ја засили одбраната на чаирчани

Шкупи најде замена за Руатубјаје: Грузиски стопер ја засили одбраната на чаирчани

Актуелниот лидер во Првата лига, Шкупи најде замена за потешко повредениот прв стопер Абдул Руатубјаје, кој ќе паузира осум месеци по операцијата на тетивата на левата нога, па меѓу чаирчани од денеска нов член е Гаги Мергвелашвили (25). Грузиецот потпиша двегодишен договор со Шкупи, а во кариерата досега играше за домашните Сабутрало и Динамо Батуми

Шкупи се засили и со Грузиецот Гаги Маргвелашвили

Шкупи се засили и со Грузиецот Гаги Маргвелашвили

Шкупи и официјално промовираше ново име во своите редови, централниот дефанзивец од Грузија, Гаги Маргвелашвили. По повредата на Абдул Рватубаје, кој ќе отсуствува најмалку шест месеци, Шкупи се одлучи за ангажман на 25-годишниот Гаги Маргвелашвили, кој потпиша договор до јануари 2024 година. Централниот дефанзивец во својата кариера има настапувано

Шкупи ја засили одбраната со грузиски интернационалец

Шкупи ја засили одбраната со грузиски интернационалец

Екипата на Шкупи ја официјализира двегодишната соработка со дефанзивецот Гаги Маргвелашвили. Повредата на Абдул Рватубаје, кој ќе паузира шест месеци, е причина за оваа одлука на тимот од Чаир. Грузиецот доаѓа од редовите на екипата на Динамо Батуни. „Многу сум среќен што сум овде. Шкупи има исклучително професионален тренер и среќен сум што ќе работам

Грузиецот Маргвелашвили ја засили одбраната на Шкупи

Грузиецот Маргвелашвили ја засили одбраната на Шкупи

Грузиецот Маргвелашвили ја засили одбраната на Шкупи Ф.К. Пред 30 секунди Гаги Маргвелашвили потпиша договор на две години со ФК Шкупи/Фото: fcshkupi.com Денеска водечкиот во Првата македонска лига, Шкупи го промовираше своето ново зимскозасилување кое дојде од Грузија, Гаги Маргвелашвили (25). Овој централен дефанзивец доаѓа како замена за Абдул Рватубјаје

Маргвелашвили потпиша на две години: Шкупи има одличен тим во кој владее прекрасна атмосфера

Маргвелашвили потпиша на две години: Шкупи има одличен тим во кој владее прекрасна атмосфера

Шкупи го потврди трансферот на грузискиот дефанзивец Гаги Маргвелашвили кој потпиша двегодишен договор со есенскиот првак на Македонија. Екс-играчот на Сабуртало и Динамо Батуми раскажа за првите впечатоци во редовите на чаирскиот клуб. „ Среќен сум што сум тука. Тука владее прекрасна атмосфера. Шкупи има добар тренер и се радувам што ќе работам со

Шкупи го договори грузискиот стопер Маргвелашвили!

Шкупи го договори грузискиот стопер Маргвелашвили!

Откако стана и дефинитивно јасно дека Руватубјае ќе паузира најмалку шест месеци, раководството на Шкупи веднаш реагираше и успеа да договори квалитетен стопер од Грузија. Неговото име е Гаги Маргвелашвили, има 25 години и висок 194 см. Некогашен стандарден член на младинските селекции на својата земја, а во својата кариера има настапувано за екипите

Рватубаје од Шкупи успешно опериран, го чека долга пауза

Рватубаје од Шкупи успешно опериран, го чека долга пауза

Екипата на Шкупи остана без еден од првотимците откако Абдул Рватубаје доживеа тешка повреда на подготовките во Анталија и го чека долга пауза. Чаирчани на натпреварот против Сумгаит останаа без играчот, а по средбата беа направени прегледите и утврдено беше дека 25-годишниот играч од Руанда има скршеница на ногата. Токму затоа фудбалерот на Шкупи