притисни ентер »

По Мораес, уште еден член на Вардар се сели во Веспрем!
По Мораес, уште еден член на Вардар се сели во Веспрем!

По Мораес, уште еден член на Вардар се сели во Веспрем!

Познато е дека на крајот на сезоната од Вардар сигурно заминуваат Дмитри Кисељов, Рожерио Мораес и Игор Карачиќ. Сите други најавени трансфери не се официјално потврдени ниту од клубовите, ниту од играчите. Бразилскиот репрезентативец Мораес оди во големиот ривал на Вардар – Веспрем, а во унгарскиот тим ќе се пресели уште еден долгогодишен член на