притисни ентер »

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно
Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Јани Атанасов по победата на гостувањето кај Црна Гора во Подгорица со 2:1, во која ги постигна и двата гола изјави дека најважно е дека тимот одиграл храбро и дека ја сакал победата. – Како капитен на репрезентацијата сакам да им се заблагодарам на моите соиграчи за победата вечерва

Милевски: Целта е остварена, но имаме уште многу работи за поправање

Милевски: Целта е остварена, но имаме уште многу работи за поправање

Македонската репрезентација до 21 година одигра одличен натпревар на тактички план и освои драгоцени три бода на гостувањето во Подгорица, а со победата од 1:2 против Црна Гора, го задржа првото место во квалификациската група за Европското првенство. Македонските фудбалери направија пресврт пред се благодарение на двата гола кои ги постигна капитенот

Милевски: Честитки за фудбалерите, добро е што победуваме и кога имаме недостатоци во играта

Милевски: Честитки за фудбалерите, добро е што победуваме и кога имаме недостатоци во играта

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски им честиташе на своите фудбалери за триумфот во Подгорица и посака тие да продолжат со ист пристап. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски им честиташе на своите фудбалери за триумфот во Подгорица и посака тие да продолжат со ист пристап. Македонија

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

По победата против Црна Гора на гостински терен, селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија до 21 година, Благоја Милевски не го криеше задоволството, откакоизјави дека оваа генерација мора да напредува на секој следен дуел и да ја продолжи низата победи. – Честитки за фудбалерите. Посакувам само да продолжи да не краси овој пристап

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

– Капитенот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Јани Атанасов по победата на гостувањето кај Црна Гора во Подгорица со 2:1, во која ги постигна и двата гола изјави дека најважно е дека тимот одиграл храбро и дека ја сакал победата. – Како капитен на репрезентацијата сакам да им се заблагодарам на моите соиграчи за победата вечерва

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

Атанасов по победата во Подгорица: Дадов два гола, но за мене тоа не е толку важно

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Јани Атанасов по победата на гостувањето кај Црна Гора во Подгорица со 2:1, во која ги постигна и двата гола изјави дека најважно е дека тимот одиграл храбро и дека ја сакал победата. – Како капитен на репрезентацијата сакам да им се заблагодарам на моите соиграчи за победата вечерва

Милевски по трите освоени бода против Црна Гора: Добро е што победуваме и со недостатоци во играта

Милевски по трите освоени бода против Црна Гора: Добро е што победуваме и со недостатоци во играта

По победата против Црна Гора на гостински терен во квалификациите за Европското првенство, селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија, Благоја Милевски не криеше задоволството од трите освоени бода и вербата дека оваа генерација ќе напредува во секој нареден дуел и ќе продолжи со победничката низа. „Посакувам да продолжи да нè краси

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

По победата против Црна Гора на гостински терен, селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија до 21 година, Благоја Милевски не го криеше задоволството, откакоизјави дека оваа генерација мора да напредува на секој следен дуел и да ја продолжи низата победи. – Честитки за фудбалерите. Посакувам само да продолжи да не краси овој пристап

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

Милевски по победата над Црна Гора: Мора да напредуваме на секоj следен натпревар

По победата против Црна Гора на гостински терен, селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија до 21 година, Благоја Милевски не го криеше задоволството, откакоизјави дека оваа генерација мора да напредува на секој следен дуел и да ја продолжи низата победи. – Честитки за фудбалерите. Посакувам само да продолжи да не краси овој пристап

Атанасов: Одигравме храбро, понатаму ќе растеме во секој поглед

Атанасов: Одигравме храбро, понатаму ќе растеме во секој поглед

Јани Атанасов беше јунак на Македонија У21 во победата на гостувањето кај Црна Гора (1-2) во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година. По дуелот, стрелецот на двата гола за нашиот национален тим истакна дека триумфот радува и дека овој тим има капацитет да расте понатаму во квалификациите. „Како капитен на репрезентацијата