притисни ентер »

Ракометарките на Куманово го совладаа ЖРК Гевгелија

Ракометарките на Куманово го совладаа ЖРК Гевгелија

Ракометарките на Куманово со резултат 29:19 остварија убедлива победа врз составот на ЖРК Гевгелија во мечот кој вчера го одиграа на гостински терен. Доминацијата на кумановки започна уште на самиот старт на натпреварот и целото прво полувреме кое го завршија со позитива, односно резултат 09:14. Ништо поразлично не беше и во вториот дел од средбата

ЖРК Куманово денеска против ЖРК Гевгелија

ЖРК Куманово денеска против ЖРК Гевгелија

Ракометарките на Куманово денеска со почеток во 16:00 часот ќе го одиграат петиот натпревар оваа сезона во домашниот женски шампионат, а за противник го имаат составот на Гевгелија. Засега минатогодишниот двоен шампион го држи врвот на табелата со четири одиграни натпревари и исто толку извојувани победи, додека домаќинот на оваа средба, тимот на Гевгелија