притисни ентер »

Татко и ќерка физички нападнати во Камењане
Татко и ќерка физички нападнати во Камењане

Татко и ќерка физички нападнати во Камењане

На 24.05.2019 во 17.40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17.30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане. Лицата биле приведени во Полициското одделение Камењане. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде

Напаѓач со нож повредил гостиварец

Напаѓач со нож повредил гостиварец

Жител од гостиварското село Градец бил нападнат со нож и повреден, вчера во локал во селото Градец, општина Врапчиште. Според полицијата, околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во селото Градец, Б.Х.(25) од истото село го нападнал соселанецот К.И.(24). Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна

Татко и ќерка нападнати во Камењане, момче прободено со нож во Градец

Татко и ќерка нападнати во Камењане, момче прободено со нож во Градец

Во текот на вчерашниот ден во полицијата се пријавени најмалку два физички напада, кога во едниот биле нападнати тако и ќерка од селото Камењане, а во вториот во локал во Градец момче во нападот било прободено со нож Во петокот во 17:40 часот во Полициското одделение Камењане, 52-годишниот И.Ј. од истото село пријавил дека десетина минути претходно

Младо момче од гостиварско рането со нож

Младо момче од гостиварско рането со нож

Синоќа околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во село Градец, општина Врапчиште, 25- годишниот Б.Х од село Градец физички го нападнал 24- годишниот К.И од с.Градец. Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.. На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар

Му нанел убодна рана во селски локал

Му нанел убодна рана во селски локал

На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24) од с.Градец, информира МВР. Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.. На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Готивар

Татко и ќерка нападнати во нивниот дом

Татко и ќерка нападнати во нивниот дом

На 24.05.2019 во 17.40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17.30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане, информира МВР. Лицата биле приведени во Полициското одделение Камењане. По целосно документирање на случајот против

Момче од Градец рането со нож

Момче од Градец рането со нож

Момче од Градец рането со нож На 24.05.2019 околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24) од с.Градец. Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.. На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата

Пријава до полицијата: „Јас и ќерка ми бевме нападнати од насилници“

Пријава до полицијата: „Јас и ќерка ми бевме нападнати од насилници“

Пријава до полицијата: „Јас и ќерка ми бевме нападнати од насилници“ На 24.05.2019 во 17:40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот тој и неговата ќерка биле физички нападнати од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане. Лицата биле приведени во Полициското одделение

Момче од гостиварско рането со нож

Момче од гостиварско рането со нож

Синоќа околу 21:30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во село Градец, општина Врапчиште, 25- годишниот Б.Х од село Градец физички го нападнал 24- годишниот К.И од с.Градец. Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.. На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар

ТАТКО И ЌЕРКА HAПАДHAТИ: Приjaвиле во полициja „Јас и ќерка ми бевме нaпaднaти од нacилници“

ТАТКО И ЌЕРКА HAПАДHAТИ: Приjaвиле во полициja „Јас и ќерка ми бевме нaпaднaти од нacилници“

На 24.05.2019 во 17:40 часот во Полициckото одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане приjaвил дека истиот ден околу 17:30 часот тој и неговата ќерка биле физичkи нaпaднaти од М.Ј.(50), Ф.Ј.(45) и нивниот син А.Ј.(28), сите од с.Камењане. Лицата биле пpивeдeни во Полициckoто одделение Камењане. По целосно документирање на случајот пpoтив нив ќе биде