Ова го има само во ракометот: Ниту една секунда немаа водство, а на крајот победија

Во ракометната Лига на шампиони синоќа се одиграа два меча од првите пресметки од четвртфиналето, а неверојатно интересно беше во Унгарија, каде што Веспрем со 32:31 го победи Алборг. Ракометарите на Алборг може да жалат за поразот затоа што гостите од Данска водеа речиси во текот на целиот меч, а на крајот загубија. Беше 2:0 за Алборг, а потоа и 6:1

ЛШ во ракомет: Барселона на чекор до полуфинале

Ракометарите на Барселона направија голем чекор кон пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите со победата од 30-22 (11-14) на гости кај ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар. Дика Мем ја предводеше Барселона со седум голови, додека Камил Сипржак постигна седум за ПСЖ. Во вториот натпревар одигран во четвртокот, Веспрем оствари минимална победа

Барселона со нокаут за ПСЖ, Веспрем во последната секунда до победа против Алборг

Ракометарите на Барселона се на добар пат на обезбедат место на завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите откако забележаа убедлива победа над ПСЖ со 30:22 во првото соочување во четвртфиналната рунда. „Светците“ беа добри во првите 30 минути и на пауза заминаа со позитива од 14-11, но по паузата видовме сосема друга слика на теренот, комплетна

Барселона со пеколно второ полувреме го разби ПСЖ, Веспрем во последната секунда го матираше Алборг

Ракометарите на Барселона се на добар пат на обезбедат место на завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите откако вечерва забележаа убедлива победа над ПСЖ со 30:22 во првото соочување во четвртфиналната рунда. „Светците“ беа добри во првите 30 минути и на пауза заминаа со позитива од 14-11, но по паузата видовме сосема друга слика на теренот,

Судиски циркус: Веспрем победи со звукот на сирената, арбитрите не сакаа да ја гледаат снимката

Веспрем со минимална предност од 32-31 ќе отпатува за Данска на реванш дуелот со Алборг по драматичниот финиш во кој унгарскиот гигант 60 минути бркаше резултат, за буквално во последната секунда да стигне до првото водство на мечот, кога Јахија го совлада Ландин. Данците останаа бесни на судиите бидејќи не можеше со сигурност да се каже дали Јахија